نجات از اعدام در دقیقه نود

81

فردی که چندسال پیش به جرم قتل عمد به قصاص محکوم و منتظر اجرای عدالت بود، با تلاش بزرگان و مسوولان شهرستان جهرم و گرفتن رضایت خانواده مقتول، از چوبه دار رها شد.
به گزارش پسین جهرم، در مراسمی که با حضور جمعی از مسوولان محلی شهرستان جهرم در مسجد روستای «براک» بخش «سیمکان» برگزار شد، خانواده ای که چند سال پیش فرزند خود را در یک نزاع دسته جمعی از دست داده بودند، پس از تلاش بسیار بزرگان و ریش‌سفیدان منطقه با گذشت و جوانمردی از قصاص نفس فرد قاتل گذشتند و زندگی دوباره را به او هدیه کردند.
مادر مقتول در این مراسم گفت:«هر چند برای من بسیار سخت بود اما به خاطر خدا و شادی روح پسرم به این کار رضایت دادم.»
او اضافه کرد: «شاید سرنوشت خانواده های دیگری مانند ما باشد که به آن ها توصیه می کنیم با توکل به خدا و بخشندگی و گذشت خود، از انتقام گرفتن جلوگیری کنند.»
برادر مقتول هم گفت: «به خواست خدا به نتیجه رسیدیم که گذشت از انتقام بهتر است و ما این کار را انجام دادیم و اجر آن را از خدا می گیریم.»
بنابراین گزارش،پدر قاتل نیز با اشاره به این که تحمل سال ها حبس سبب شده تا پسرش از کار خود به شدت پشیمان شود، از خانواده مقتول به خاطر این کار خداپسندانه تشکر کرد.
حجت الاسلام موسوی، معاون قضایی رییس کل دادگستری فارس در مراسم پاسداشت عمل بزرگوارانه خانواده مرحوم «شکوری» گفت: «دوستان ما تلاش های بسیاری کردند تا این بداخلاقی بزرگی که چند سال پیش انجام شده بود، با مصالحه ختم شود. امیدواریم همت دوستان دلسوز زمینه و بستری برای گسترش این فرهنگ در جامعه باشد تا خطاها و جرایم این‌چنینی در جامعه به وجود نیاید و چنانچه اتفاقی افتاد، از آن بگذرند.»
فرماندار ویژه جهرم نیز گفت: «در صدد هستیم تا در گوشه گوشه شهرستان اتفاقاتی که به این شکل در میان اقوام و طوایف می افتد، به کمک بزرگان و معتمدان حل و فصل کنیم. امیدواریم این فرهنگ در جامعه رواج پیدا کرده و شاهد اتفاقات مثبت از این قبیل باشیم.»
به گفته «محمد اسمی»، رییس دادگستری جهرم، سال ها پیش در پی یک نزاع دسته جمعی، مقتول با تفنگ شکاری به قتل می رسد که پس از دستگیری قاتل، حکم قصاص نفس برای وی صادر می شود.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ