دانشمند ایرانی مایکروسافت و اپل را به چالش کشاند

56

هفته نامه کلیک در تازه ترین شماره خود از به چالش کشیده شدن غولهای فناوری توسط یک ایرانی خبر داد.

دستاورد دانشمند ایرانی و دانش آموخته دانشگاه استنفورد، مایکروسافت و اپل را به چالش جدی کشانده است.

دکتر کیوان مهاجر که پیشتر در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شده و چند سالی است که به عنوان رییس و یکی از بنیانگذاران شرکت «SoundHound» مشغول به فعالیت است هدایت پروژه ای را بر عهده داشته که نتیجه آن دگرگونی در دنیای دستیارهای شخصی هوشمند خواهد بود.

در حال حاضر تلفن های همراهی که از سیستم عامل های شرکت های مایکروسافت و اپل بهره می برند به دستیار شخصی هوشمندی مجهز هستند که به کاربر در استفاده بهتر از دستگاه و انجام مؤثرتر کارها کمک می کند.

این دستیار شخصی برای سیستم عامل iOS اپل «سیری» و ویندوز مایکروسافت «کورتانا» نام دارد و حالا دستاورد جدید دکتر مهاجر که پیشتر نیز در سال ۲۰۰۷ از سوی نشریه «پاپیولار ساینس» به عنوان یکی از برترین مبتکران دنیا شناخته شده بود، رقیب جدی برای این غول ها محسوب می شود.

به گزارش مهر، درحقیقت قرار است دستیار شخصی هوشمند شرکت «SoundHound» برای تلفن های همراه مبتنی بر سیستم عامل اندروید به کار گرفته شود.

دکتر مهاجر در بیانیه ای اعلام کرد که برای ابداع این فناوری سال های طولانی وقت صرف شده و حالا این دستیار هوشمند رقیبی همطراز با دستیارهای شخصی هوشمند اپل و مایکروسافت است.

کاربری که این اپلیکیشن را بر روی تلفن همراه خود نصب می کند با استفاده از فرمانهای صوتی با دستگاه شخصی خود همفکری کرده تا بهترین گزینه را در موارد مختلف انتخاب کند.

به عنوان مثال کاربر به تلفن همراه هوشمند خود می گوید که «هتل های مقرون به صرفه ای را در محدوده ای خاص به من نشان بده که حداقل سه ستاره باشد اما کمتر از ۲۰۰ دلار هزینه اقامت در آن باشد».

اخبار مرتبط :

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ