علم‌الهدی: توافق هسته ای «یک تجاوز قطعی» به خطوط قرمز بود

41

به گزارش وب‌سایت محلی “مشهدپیام”، احمد علم‌الهدی،  در سخنانی درباره‌ی توافق هسته‌ی میان دولت ایران و گروه ۵+۱ گفت خطوط قرمز مقام معظم رهبری در خصوص این توافق، نه “نظر شخصی” او که «یک فرمان و دستور حکومتی بود».

آقای علم‌الهدی با بیان این‌که «قطعنامه شورای امنیت طوری تصویب‌ شده که راه نفوذ دشمن به کشور بسیار صریح و روشن دیده می‌شود» افزود: «در قطعنامه بندی اضافه کرده‌اند که در صورت اعتراض یکی از اعضا نسبت به فعالیتی مشکوک در کشور، آنان امکان طرح موضوع داشته و در صورت عدم اقدام مورد پذیرش آنان، اجازه دسترسی به نقاط خواسته‌شده را پیدا می‌کنند؛ این موضوع یعنی عبور صریح از خط قرمز رهبری.»

“امام‌جمعه” مشهد می‌گوید متن توافق هسته‌ای وین در خصوص چگونگی لغو تحریم‌ها، «یک تجاوز قطعی و صریح به خطوط قرمز» تعیین‌شده از سوی رهبر جمهوری اسلامی است.

وی محدودیت‌های ۸ تا ۱۵ سال برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه و غنی‌سازی در نطنز و فردو را نیز از جمله دیگر موارد نقض خطوط قرمز خامنه‌ای برشمرد و به نقل از علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران اضافه کرد: «نقطه تأسف‌بار این توافق، این است که در جریان جمع‌آوری سانتریفیوژها، ۳۰ تا ۵۰ درصد آنان تخریب‌ می‌شود و از بین می‌رود. به طوری که نمی‌تواند برگرداند و در موقعیت خود قرار گیرد.»

علم‌الهدی با تاکید بر این‌که «این توافق مطلقاً توافق خوبی نیست» از مجلس شورای اسلامی خواست تا آن را به دقت بررسی کند: «آقایان در مجلس باید این برجام و قطعنامه را با خطوط قرمز رهبری بسنجند. اگر به این جمع‌بندی رسیدند که خطوط قرمز تأمین نشده، یا باید بتوانند توافق را رد کنند و یا اعلام کنند در این توافق و قطعنامه، خطوط قرمز رهبری رعایت نشد.»

او در پایان گفت: «قضیه ترکمانچای نشود که آینده ما را لعنت کنند و بگویند حکومت دست آخوندها بود و کشور از دست‌ رفت.»

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ