سیاهی لشگرهای اسیا پشت پلاتینی قطار خواهند شد.

143

 

 

اریک کانتونا بازیکن فرانسوی تبار و محبوب شیاطن سرخ در اولین مصاحبه ی خود پس از قهرمانی فرانسه در جام جهانی 98 با لحنی امیخته به کنایه گفت

پلاتینی با این قهرمانی دین خود را به فرانسویها ادا کرد.

بی شک اگر قرار باشد بابت آن جام تیمی به حسرت دایمی مبتلا شود بعد از ایران – تیم ملی برزیل خواهد بود. تیمی که در ان مقطع واپسین سالهای حضور ستاره هایی چون رونالدو و روبرتو کارلوس و ریوالدو را در عرصه بازیهای ملی سپری میکرد و میتوانست اخرین جام قرن بیستم را نیز به خانه ببرد اما…

اما همه چیز از شب قبل از شروع بازی فینال اغاز شد. هنوز هیچکس نمیداند که در اردوی تیم ملی برزیل بعد از به هم ریختن اوضاع مزاجی رونالدو چه اتفاقی رخداد که بازیکنان بانشاط و محبوب این تیم با قدمهایی سست و چهره هایی درهم وارد زمین شدند.  و با دریافت سه گل اجازه دادند تا دیدیه دشامپ از دستان رئیس جمهور کشور مدال طلا را دریافت کند.

بعدها برخی از نشریات اروپایی و امریکای لاتین در مورد انشب گزارشهایی تایید نشده نوشتند و ادعاهای عجیب و غریبی را مطرح کردند. از الوده کردن غذای بازیکنان تیم برزیل گرفته تا حمله به مسئول تدارکات این تیم و تهدید و تطمیع کادر فنی و مدیریتی این تیم و… هزارویک حرف و حدیث دیگر که هیچگاه تایید یا تکذیب نشد.

با وجود انکه در ایران و خیلی از کشورهای اروپایی پلاتینی را به عنوان یک مدیر موفق تلقی میکنند که از قضا فوتبالیست هم بوده اما در اروپا خیلی از همدوره ای هایش دید خوبی نسبت به وی ندارند.

خیلیها رشد یافتن یکباره وی در یوفا تبدیل شدنش به مرد اول عرصه مدیریت فوتبال حرفه ای در قاره ی سبز را تصادفی و یا محصول لیاقت و کاردانی وی نمیدانند.

در مقطعی که فیفا غرقه در فساد بود و مسئولان اسیایی و امریکایی این فدراسیون با شیوه های مختلف تهدید و تطمیع شده بودند پلاتینی فدراسیون فوتبال اروپا – یوفا- را بعنوان یک جزیره امن و با ثبات از فیفا دورنگه داشت و تقویم فعالیتهای خود را به نحوی مستقل از فیفا برنامه ریزی کرد.

اما وقتی ایالات متحده و انگلستان نتوانستند چراغ سبزهای بلاتر به شرقی ها – بخوانید روسیه و اعراب قطری – تحمل کنند تصمیم گرفتند به این قائله خاتمه دهند و حالا زمان مناسبی بود که پلاتینی نیت خود را علنی سازد.

وحالا در چنین شرایطی از ای.اف.سی خبر میرسد که  موضع کنفدراسیون فوتبال آسیا در انتخابات جدید فیفا مشخص شد که قرار است از میشل پلاتینی حمایت کند.

انتخابات جدید فیفا قرار است روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۶ (۷ اسفند) با حضور افرادی چون زیکو، میشل پلاتینی رئیس یوفا، پرنس علی بن حسین رئیس فدراسیون فوتبال اردن و چونگ مونگ جون کره‌ای برگزار شود.

علی کفاشیان به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از حمایت قاره کهن از میشل پلاتینی خبر داد و به خبرنگار فارس گفت:‌ قرار است در دور جدید انتخابات فیفا، AFC از میشل پلاتینی حمایت کند.

باتوجه به این اتفاق میتوان پیش بینی کرد که قطار سیاهی لشگرهای اسیایی تخم مرغ های خود را در سبد مرد مرموز فوتبال اروپا خواهند گذاشت

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ