گیاه گالگا یکی از گیاهان دارویی است که در طـب سنـتی اروپـا برای درمـان دیابـت مـورد استفاده قـرار می گرفته اسـت.


هرچند برای مقابله با بیماریهایی نظیر دیابت پیشگیری بهترین راه است. اما در صورتی که گرفتار شدیم؛ میتوانیم زیر نظر پزشکان از راه حل های طبیعی استفاده کنیم. استفاده از پودر و یا قرص گیاه گالگا برای درمان دیابت یکی از همین آلترناتیو هاست

نام علمی این گیاه از دو واژه Gala به معنای شیر و Ageiin به معنای تولید گرفته شده که به مفهوم تولید کننده شیر است. گیاه گالگا در دهه های ۱۹۲۰ و ۱۹۸۰ نیز در ساخت چند داروی ضد دیابت در آلمان به کار رفته است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اثر این گیاه در کاهش قند خون به اثبات رسیده است. اثر درمانی گیاه گالگا به دلیل حضور گوانیدین های Guanidine موجود در برگ های آن، از جمله ترکیب گالگین galegine می باشد. این ترکیب مبنای چند داروی ضد دیابت از جمله متفورمین و فن فورمین بوده که از داروهای مهم ضد دیابت (با ساختمان بی گوانیدین) می باشند.

گیاه گالگا در بسیاری از کشورها در تولید داروهای مدر و شیرافزا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. گالگا همچنین سوخت و ساز لیپید و چربی را افزایش می دهد و از این رو باعث وزن می گردد. خواص این گیاه در کاهش هم زمان قند و چربی و تآثیرات آن در کاهش وزن موجب گردیده که از آن در فرمولاسیون مکمل ضد پیری Anti Anging استفاده گردد.

این پودر از گیاه گالگا Galega officinalis تهیه شده است. گالگا بومی کشور ایران نبوده و برای اولین بار توسط زنده یاد دکتر امید بیگی، مدیر تحقیق و توسعه شرکت دارویی زردبند به کشور وارد شده و اکنون در سطح وسیع در مزارع شرکت دارویی زردبند کشت و فراوری می گردد.

مورد مصرف:

مصرف پودر گالگا به عنوان گیاه دارویی مؤثر در کاهش قند خون به بیماران به دیابت توصیه می شود.

 

مکانیسم اثر:

مواد مؤثر موجود در پودر گالگا اثر انسولین را در بدن تقویت نموده و با افزایش ورود قند به سلول ها موجب کاهش قند خون می شود.

ترکیبات موجود در این گیاه با جلوگیری از جذب قند روده و همچنین جلوگیری از روند ساخت بیوشیمیایی قند در بدن (گلوکونوژنر) موجب کاهش قند خون می شوند.

مقدار و نحوه مصرف:

پودر گیاه گالگا را روزانه ۳ مرتبه و هر بار با یک پیمانه با ماست یا یک لیوان آبمیوه مخلوط نموده و میل نمایید.

توجه: چنانچه این پودر را به منظور کاهش وزن مصرف می نمایید، یک پیمانه در روز کافی خواهد بود.

دوره مصرف:

مصرف پودر گالگا دوره مشخصی نداشته و تا زمان تنظیم قند خون می تواند مصرف فرآورده را ادامه دهید.

موارد مصرف:

از مصرف این فرآورده در زمان بارداری خودداری نمایید.

نکات قابل توجه:

در صورت رعایت میزان توصیه شده، هیچگونه عارضه جانبی گزارش نشده است. مصرف پودر گیاه گالگا در افرادی که به دیابت نوع دوم مبتلا بوده و میزان قند خون آنها در روند درمان با استفاده از داروهای شیمیایی خوراکی کنترل می گردد (انسولین به صورت تزریقی استفاده نمی کنند)، می تواند به عنوان مکمل سبب کاهش قند خون شود. این افراد باید همزمان با مصرف این پودر گیاهی به درمان خود با داروهای شیمیایی ادامه داده و به مرور که از این پودر استفاده می کنند، می توانند با مشورت پزشک از میزان مصرف داروهای شیمیایی خود بکاهند. مصرف پودر گیاه گالگا در این افراد بعضا” منجر به درمان قطعی دیابت می گردد.

مصرف پودر گیاه گالگا در افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا بوده در روند درمان علاوه بر مصرف داروهای شیمیایی خوراکی، انسولین نیز تزریق می نمایند، می تواند موجب کاهش قند خون شود. این افراد به مرور که از پودر استفاده می کنند، می توانند با مشورت پزشک از میزان تزریق انسولین کاسته و دوزاژ تزریق انسولین را تنظیم نمایند. مصرف این پودر در این افراد می بایست به صورت مداوم و مستمر ادامه یابد.

استفاده از افشره خوراکی دارچین همزمان با مصرف پودر گالگا می تواند موجب تسریع در حصول نتیجه مطلوب (کاهش قند خون) گردد. و بایستی توجه داشت که این پور گیاه گالگا دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

شرایط نگهداری:

در جای خشک و تاریک و در دمای محیط (کمتر از ۲۵ درجه سانتی گراد) نگهداری شود.

امید است این داروی گیاهی معجزه آسا موجبات کمک به بهبودی و درمان کامل همه بیماران دیابتی شود.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ