پیست بین المللی دیزین میزبان سومین مرحله از رقابتهای جام جهانی اسکی چمن است. رقابتی که برتری اسکی بازان این رشته طی دو روز برای کسب مدال و افزایش پوئن جهانی خود در آن مسابقه میس دهند.در اولین روز از مسابقات جام جهانی اسکی چمن در دیزین که با حضور ۲۰ اسکی باز برتر جهان در بخش مردان سیدمرتضی جعفری با نمایش اسکی پرقدرت و رقابت با نفرات برتر جهان توانست مدال نقره را برای ایران به ارمغان آورد.

در این مسابقه و در رشته مارپیچ سرعت استفان پورت من از سوئیس با ثبت زمان ۲۵/۸۷ طلا گرفت، سیدمرتضی جعفری با زمان ۲۵/۹۱ نقره را به گردن آویخت و ادواردو فارو از ایتالیا با ۲۶/۱۸ در جایگاه سوم قرار گرفت.

در بخش بانوان با حضور ۷ اسکی باز، باربارا میکوا از اسلواکی بازمان۲۷/۳۳ طلا گرفت، آنتونا مانزونی از ایتالیا با زمان ۲۷/۷۰ دوم شد و کریسین هدفلش از اتریش با زمان۲۸/۳۲ به مدال برنز رسید.

این مسابقات با نظارت نماینده فنی فدراسیون جهانی اسکی از اتریش و با حمایت آیسی مانکی برگزار شد.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز یکی از مهمانان ویژه روز نخست این مسابقات بود. این میزبانی یکی از بزرگترین میزبانی‌های ورزش ایران در سال ۱۳۹۴ به شمار می‌آید.

سومین مرحله از مسابقات جام جهانی اسکی چمن فصل ۲۰۱۵ فردا از ساعت ۱۰ صبح در رشته مارپیچ بزرگ پیگیری خواهد شد.

 

 

ورزش اسکی چمن درايران از حدود سالهای 1370که اولين گروه از علاقمندان اين رشته جهت شرکت دريک کلاس مربيگری به کشور ترکيه اعزام شده بودند، آغازشده ودر سال 1372 کلنگ پيست اسکی چمن در ايران ودر منطقه اسکی ديزين زده شد وتلاش يکساله دست اندرکاران باعث شد تا در سال 1373 اين پيست مورد بهره برداری قرار گيرد ،پس از تاييد فدراسيون بين الملی اسکی در سال 1375 اولين مسابقه بين الملی در اين پيست با چندين کشور صاحب نام اين رشته برگزار شد. اولين ميزباني مسابقات جام جهاني در سال 1379 به ايران سپرده شد .

متعاقب آن چندين دوره مسابقات بين الملی ومسابقات جام جهانی در آن برگزار گرديده واينک نيز اين پيست هر ساله ميزبان مسابقات مهم از جمله قهرماني جهان و جام جهاني ميباشد كه از سوي فدراسيون جهاني به عنوان يكي از ميزبانان مهم مسابقات جام جهاني در كشور هاي عضو اين رشته محسوب می باشد.

در حال حاضر اسكي بازان ايران در بخش بزرگسالان و جوانان در بين 10 نفر برتر جهان و در رده بندي فدراسيون جهاني اسكي جاي گرفتند .

 

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ