فوری: انفجاری عظیم در فرودگاه کابل

229

 لحظاتی پیش در شهر کابل پایتخت افغانستان انفجاری عظیم رخداد.

طبق روایتهای تایید شده از سوی وزارت کشور افغانستان صدای مهیبی که در شهر کابل پیچیده ناشی از یک انفجار عظیم انهم بواسطه یک حمله انتحاری بوده است.

طبق گزارش خبرگزاری بخدی یک شاهد عینی به خبرنگار این رسانه معتبر افغان گفت است که: صدای انفجار بسیار قوی بود و به گفته او دکانش بر اثر این انفجار به شدت تکان خورده است.
این دکاندار می گوید که انفجار در چند قدمی پوسته پولیس که مسئولیت تامین امنیت میدان هوایی را دارد، رخ داده، اما او می گوید که از ترس انفجار دومی و یا احتمال حمله مهاجمان به محل حادثه نزدیک نشده است.

طبق روایت برخی از گزارشگران این انفجار شدید در محوطه فرودگاه کابل روی داده است. این فرودگاه از مرکز شهر فاصله دارد اما در روزهای اخیر رفت و امدهای این فرودگاه بخصوص کاروانهای نظامی کشورهای مختلف افزایش یافته بود و بنظر میرسد همین مسئله عامل اصلی این حادثه باشد.

رسانه ها و نهادهای امنیتی افغانستان هنوز گزارشی از تلفات این حادثه اعلام نکرده اند. اما طبق روایتهای غیر رسمی بیش از 10 نفر از مصدومان این حادثه با امبولانس و وسائل نقلیه حاضران در محل به بیمارستان رسانده شده اند.

به ادعای سایت بی.بی.سی این حادثه در انتهای خیابانی روی داده که سفارت آمریکا و مقر فرماندهی ناتو در ان قرار دارد و در دو سمت این خیابان چندنهاد حکومتی نظیر دادگاه عالی افغانستان، وزارت سرحدات و قبایل، پایگاه نظامیان خارجی و محله مسکونی مکروریان قرار دارد

عاملان این اقدام انتحاری بنظر میرسد که برای توقف کامل فعالیتهای فرودگاه گیت ورودی انرا انتخاب کرده اند تا پس انفجار فعالیتهای فرودگاه بطور کامل متوقف شود. و بنظر میرسد تروریستها در هدف خود موفق بوده اند.

هنوز هیچ فرد و یا جریانی مسئولیت این اقدام تروریستی در کابل را بعهده نگرفته است.

 

 

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام میشود

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ