واکنشهای ناشیانه رسانه های آیت الله

108

روزنامه روزنامه آرمان در اولین شماره خود پس از به زندان رفتن مهدی هاشمی فرزند رئیس مجمع تشخیص نظام و در واکنشی هیجان زده نیم صفحه اول خود را به شکلی که میبینید درآورد

در میان اهالی مطبوعات و مخاطبان جراید اصلاح طلب روزنامه آرمان به عنوان جریده منتسب به آیت الله هاشمی شناخته میشود. هرچند که مسئولان این روزنامه تمایلی به رسمیت بخشیدن به این موضوع ندارند اما با توجه به اتفاقات رخداده در هفته اخیر بنظر میاید روزنامه آرمان تعارف و تظاهر به استقلال را کنار گذاشته است.

11828649_10153500468123905_3120259479702771114_n

اگر بخواهیم واقع بینانه به اتفاقات رخداده حول محور ایت الله هاشمی نظری بیطرفانه بیافکنیم متوجه میشویم که بخشی از چالشهای ایجاد شده برای این سیاستمدار کهنه کار بواسطه ضعف عملکرد رسانه های حامی و منتسب به وی بوده است.

هرچند که هاشمی رفسنجانی کسی  نیست که رسانه ها نسبت به حرف و حدیث وی بی تفاوت باشند اما واقعیت آنست که رسانه هایی که تلاش میکنند تریبون آیت الله هاشمی شوند توسط نیروهایی جوان و نه چندان کارآزموده اداره میشود که عمدتا در مسیر تبدیل کردن ایشان به –اپوزیسیون درون نظام– قدم برمیدارند و گاه در این مسیر زیاده روی هم میکنند.

بعنوان نمونه میتوان به همین سخن جنجال ساز اخیر آقای هاشمی که بهانه ای مناسب برای انتقاد به ایشان بود اشاره کرد. در صورتی که این مصاحبه به صورت حرفه ای انجام پیاده و ویرایش میشد احتمالن چنین مسئله پیش نمیامد.

هرچند برخی هواداران آیت الله ممکن است بگویند که مخالفان ایشان از هردستاویزی برای نقد به وی بهره میجویند و برخی هم ممکن است بگویند درصورت تیتر نشدن این سخن جنجالی از درون متن شکار میشد و بعنوان طعمه ای برای زدن ایت الله مورد استفاده قرار میگرفت.

اما نگارند که هیچ یک از طرفین را محق تام و تمام نمیداند بدون جانبداری از هریک از دوجانب این دعوی و حق و باطل دانستن هریک از ایندو باور دارم که این ماجرا در صورت لحاظ یک رفتار حرفه ای در انتخاب تیتر و ویراستاری کارازموده پیش نمیامد.

وگرنه کیست که نداند که اقای هاشمی خود روستا زاده است و در دوران مبارزه علیه رژیم ستمشاهی و پس از فرار از خدمت مجبور شده مدتی در کوچه های روستای خود بگردد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ