وضعیت نارنجی تهران لغو شد

66

مدیر مرکز هماهنگی و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از لغو «وضعیت نارنجی» در استان تهران خبر داد و گفت: «خوش‎بختانه با خوابیدن گسل‌های فعال شده، شرایط به حالت عادی برگشته است. »

«مرتضی مرادی‌پور: در مورد زمین‌لرزه شب گذشته در جواد‌آباد، حد فاصل تهران و سمنان به آنا گفت: «شب گذشته پیش‌لرزه‌ای در مقیاس 3.1 ریشتر جوادآباد، حوالی گرمسار را لرزاند. هم‎چنین زمین لرز‌ه‌ای در مقیاس 4.1 ریشتر در عمق 13 کیلومتری زمین به وقوع پیوست و پس از آن نیز 5 بار زمین در این منطقه لرزید. بر همین اساس، موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران فعالیت گسل‌ها را اعلام کرد و این که احتمال فعالیت مجدد گسل‌ها و وقوع زلزله در عمق کم نیز وجود دارد.»

وی افزود: «با توجه به ارتباطی که با موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران داشتیم، اعلام کردند که گسل‌های تهران و سمنان فعال شده‌اند. بر همین اساس، سازمان امداد و نجات هلال احمر وضعیت را نارنجی اعلام کرد. وضعیت نارنجی برای نیروهای سازمان امداد و نجات به معنای حالت آماده‌باش کامل است.»

به گفته مدیر مرکز هماهنگی و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، در وضعیت زرد، همه نیروهای سازمان هلال احمر باید در اختیار باشند و حتی مرخصی‌ها لغو می‌شود، در وضعیت نارنجی نیز بخشی از نیروهای عملیاتی در مناطق حساس و زلزله‌خیز مستقر می‌شوند.

مرادی پور گفت: «با توجه به این که شرایط به حالت عادی برگشته است، وضعیت نارنجی نیز لغو شد. در عملیات‌های امداد و نجات بیش از 40 درصد نیروها در حوزه‌های عملیاتی مستقر و آماده به کار هستند.»

موسسه لرزه‌نگاری کشور وابسته به موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد که شش زمین لرزه پنج شنبه شب منطقه جواد آباد ورامین را لرزاند که شدید‌ترین آن 4.1 و ضعیف‌ترین آن 5/ 1در جه به مقیاس امواج درونی زمین ریشتر بوده است.

زمین لرزه 4.1 ریشتری در عمق 13 کیلومتری زمین و در 17 کیلومتری جواد آباد تهران، 20 کیلومتری پیشوا و 26 کیلومتری ورامین روی داده است

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ