سرمایه های مشهدیها رو هوا…

77

اینروزها در مشهد وقت سخن از سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی به میان میاید دو نام طنین بیشتری دارد. پدیده شاندیز  و موسسه میزان. اولی شرکتی سرمایه گذاری با مدیریت اقای پهلوان که بعد از فروش هزاران میلیاردتومان سهام به مردم متوجه شده اند که فروش سهام خارج از چارچوب نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار غیرقانونی ست و دیگری موسسه مالی و اعتبار به نام میزان که به پشتوانگی و اعتبار قوه قضاییه سرمایه گذاران را جذب کرد و حالا هم زده اند به چاک.

پهلوان سهامداران پدیده شاندیز را به وعده دریافت سود در شهریورماه سالجاری فعلا منتظر نگه داشته اما در مورد موسسه میزان وضعیت به مراتب پیچیده تر است.

با این که حدود پنج ماه از انحلال «موسسه اعتباری میزان» می‌گذرد، صدها نفراز سپرده‌گذاران این موسسه که نگران سرمایه های خود هستند، جلوی درب بانک مرکزی تجمع کرده اند.

 به گزارش فارس، موسسه مالی و اعتباری میزان در اواخر سال گذشته به دلیل مشکلات به وجود آمده در ماجرای «پدیده شاندیز» منحل وانجام تعهدات آن به بانک صادرات ایران محول شد.

در ابتدا اعلام شد که این موسسه در بانک صادرات ادغام شده، اما مدیرعامل این بانک تاکید کرد: «ادغامی در کار نیست بلکه با هماهنگی انجام شده با بانک مرکزی، به منظور کمک به سپرده‌گذاران موسسه میزان، مجموع وجوه موجود موسسه به حسابی نزد بانک صادرات منتقل و بانک طلب سپرده‌گذاران را می‌پردازد. لیست مشتریان موسسه به ما داده شده است و متناسب با اسامی، وجود سپرده‌گذاران بازپرداخت می‌شود.»

بنابراین گزارش، با این وجود مدت‌ها است برخی سپرده‌گذاران موسسه منحل شده میزان روبه روی ورودی ساختمان بانک مرکزی در تهران تجمع کرده، خواستار رسیدگی به مشکلات شان هستند.

فارس نوشته است که این تجمع و اعتراض ها در شرایطی انجام می‌شود که باید بانک مرکزی قبلا نسبت به سپرده‌گذاری در موسسه های بدون مجوز و حتی موسسه هایی که ممکن است در آینده مجوز دریافت کنند، هشدار می‌داد اما تاکنون تنها به اعلام نام موسسه های مجاز از طریق سایت خود اکتفا کرده است.

به گزارش فردانیوز، در تجمع و تحصن سپرده گذاران میزان در مقابل ساختمان بانک مرکزی، برخی از سپرده گذاران دچار ضعف جسمانی شده و اوضاع وخیم بانوی سپرده گذار موجب حضور اورژانس برای رسیدگی به شرایط جسمانی وی  شده است .

بنابراین گزارش، تجمع صد ها تن از سپرده گذاران موسسه میزان، امروز شنبه 24 مرداد از ساعت 8 صبح در مقابل بانک مرکزی در خیابان میرداماد تهران آغاز شد. تجمع کنندگان از سرتاسر استان خراسان و عمدتا شهر مشهد به اتفاق جمع زیادی از کارمندان این موسسه کیلومتر ها راه را طی کردند تا تکلیف وضعیت سپرده هاو آینده خود رو مشخص کنند .
این سومین بار است که سپرده گذاران و کارمندان میزان در تهران تجمع کرده اند. این در حالی است که هنوز اقدامات مسوولان امر سرانجامی نداشته  و مردم منتظر پاسخ گویی مسوولان بانک مرکزی هستند. آن ها گفته اند تا گرفتن جواب درست و واقعی، قصد ترک محل را ندارند.

براساس این گزارش، تعداد تجمع کنندگاه حدود 700 نفر است که هزار کیلومتر راه آمدند تا بعد از هفت ماه، جواب قطعی بگیرند. در این تجمع حدود 200 نفر از کارمندان میزان هم حضور دارند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ