پلیس: با مانتوهای شیشه ای برخورد میکنیم!

315

سخنگوی پلیس در خصوص ارائه مانتوهای شیشه‌ای در مانتوفروشی‌ها، گفت: ارائه این نوع از مانتوها توسط مانتوفروشی‌ها تخلف است چرا که این نوع مانتو به عنوان لباس مجلسی محسوب می‌شود و باید در مغازه‌هایی که چنین لباس‌هایی را عرضه می‌کنند به فروش برسند.

سردار منتظرالمهدی در نشست خبری صبح امروز (یکشنبه) با اشاره به آثار زیانبار انتشار اخبار کذب در جامعه، گفت: در چند روز گذشته خبری مبنی بر اینکه دو سارق در شمال غرب پایتخت توسط پلیس کشته شده‌اند منتشر شد که پس از بررسی‌های لازم متوجه شدیم که این خبر به کلی کذب بود. متاسفانه امروز به ویژه در فضای مجازی شایعاتی از این دست به وفور و با سرعت بالایی منتشر می‌شود.

سخنگوی پلیس در ادامه گفت: شایعات جرم تلقی می‌شود و برابر قانون هر کسی سخن و ماجرایی به کذب جهت گمراه کردن دیگران بیان کند علاوه بر حبس، جریمه نقدی نیز می‌شود.

به گفته سخنگوی ناجا، افرادی که مبادرت به انتشار شایعات در جامعه می‌کنند معمولا دارای شخصیت مرضی هستند و از تعرضات روحی و روانی رنج می‌برند و به دنبال ایجاد فضایی هستند که خود را در کانون توجه دیگران قرار دهند و متاسفانه به دلیل هیجانی بودن چنین اخباری افراد به این اخبار توجه و بعضا در انتشار آن سهیم می‌شوند لذا خواهشمندیم که اخباری که می‌شنوید ابتدا در مورد صحت آن بررسی لازم را انجام دهید و تمام سعی خود را کنید که اخبار کذب بازنشر نوند.

منتظرالمهدی در خصوص حضور بانوان در مشاغل مختلف، گفت: حضور بانوان در مشاغل مختلف را قانونگذار مشخص می‌کند و اینکه در چه مشاغلی بانوان نمی‌توانند حضور داشته باشند نیز توسط قانونگذار مشخص می‌شود.

وی در خصوص ارائه مانتوهای شیشه‌ای در مانتوفروشی‌ها، گفت: ارائه این نوع از مانتوها توسط مانتوفروشی‌ها تخلف است چرا که این نوع مانتو به عنوان لباس مجلسی محسوب می‌شود و باید در مغازه‌هایی که چنین لباس‌هایی را عرضه می‌کنند به فروش برسند. البته نظارت بر این موضوع بر عهده اتحادیه و صنف است ولی برابر درخواست آنها پلیس نیز در این زمینه کمک می‌کند و افرادی که تخطی می‌کنند با آنها برخورد خواهد شد.

برخورد با خودروهای دارای سرنشین بی حجاب
سخنگوی ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اجرای جریمه 100 هزار تومانی بی‌حجابی برای سرنشینان خودرو نیز گفت: ‌طرحی در مجلس با این عنوان مطرح بوده اما در صورت تصویب نیز هنوز به ما ابلاغ نشده است اما آنچه که مسلم است در این زمینه جریمه برای پلاک خودرو و صاحب ماشین اعمال خواهد شد.

منتظرالمهدی در پاسخ به سوالی مبنی بر پرونده قتل‌های زنجیره‌ای گنبد که از سال 78 اتفاق افتاده و قاتل در این پرونده به 11 قتل اعتراف کرده، گفت: متاسفانه امروز سارقین و قاتلین بسیار حرفه‌ای شده‌اند و قاتل این پرونده نیز با همکاری دو فرزند خود با استفاده از شگردهای مختلف مبادرت به قتل می‌کرده اما نیروی انتظامی پس از گذشت این سال‌ها توانست در نهایت قاتل این پرونده را کشف کند.

سخنگوی نیروی انتظامی تاکید کرد: زمانی که قتلی صورت می‌گیرد بلافاصله رسیدگی به آن جزو ضروریات پلیس آگاهی قرار می‌گیرد و باید حتما نسبت به آن پاسخ داده شود. ضمن اینکه خود فرماندهی ناجا نیز این پرونده‌ها را پیگیری می‌کند.

بسته شدن 700 سایت همسریابی غیرمجاز

وی در خصوص فعالیت سایت‌های همسریابی نیز گفت: هیچ سایت همسریابی مجازی وجود ندارد به جز یک سایت همسرگزینی که مبتنی بر آموزه‌های دینی و وابسته به موسسه تبیان فعالیت می‌کند. اخیرا حدود 700 سایت همسریابی غیرمجاز که فعالیت‌ می‌کردند مسدود شدند. در پرونده‌ای نیز فردی با همین روش اطلاعات خانم‌ها را جمع‌آوری و سپس مبادرت به اخاذی از آنها می‌کرد که توسط نیروی انتظامی دستگیر شد ولی اثرات روانی که این اقدامات روی قربانیان می‌گذارد تا مدت‌ها مشکلات فراوانی را برای آنها ایجاد می‌کند.

منتظرالمهدی در خصوص نظر خود در عملکرد دولت یازدهم نیز گفت: برای دولتمردان عزیزمان آرزوی توفیق و موفقیت می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اکران فیلم «رستاخیز» نیز گفت: در خصوص برخی اتفاقات که در جریان اکران این فیلم افتاده است در نیروی انتظامی پرونده‌ای تشکیل شده که به محض وصول نتیجه به شهروندان اعلام خواهد شد.

سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص تخریب مسجدی متعلق به اهل سنت در شمال غرب تهران نیز گفت: یک ساختمان چهار طبقه که تغییر کاربری داشته است توسط شهرداری تهران و برابر رای کمیسیون ماده 100 با آن برخورد شده اما به هیچ عنوان در تخریب آن یگان ویژه حضور نداشته و تنها ماموریت سد معبر در تخریب آن حضور داشتند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ