یکی از کمیاب‌ترین خودروهای تولیدی مرسدس به‌طور رسمی در کارولینای شمالی در معرض فروش قرارگرفت. البته این اولین باری نیست که این خودرو در معرض فروش قرار می‌گیرد اما به‌نظر می‌رسد با توجه به شرایط خاص، پیداکردن یک سرپناه دائمی برای این خودرو کمی سخت به‌نظر می‌رسد.

به نقل از صبحانه آنلاین این خودروی مرسدس بنز C1000 تولیدی Lotec، در سال 1995 و به درخواست یکی از سرمایه‌داران نفتی امارات متحده عربی ساخته شد. این طرفدار خودروهای لوکس رویای داشتن سریع‌ترین خودروی موجود در جهان با قابلیت استفاده در خیابان‌ها را داشت و به همین منظور سفارش خود را به شرکت آلمانی خودروسازی Lotec داد.

Lotec نیز با همکاری مرسدس بنز پس از پنج سال موفق به تولید خودروی C1000 شد. این خودروی مرسدس از موتور V8 ، 5.6 لیتری توربو و سیستم جعبه دنده دستی پنج‌حالته بهره می‌برد. این خودرو می‌تواند در مدت زمان 3.2 ثانیه سرعت خود را از 0 به 100 کیلومتر بر ساعت برساند و سرعت نهایی آن نیز 431 کیلومتر بر ساعت است.

باید اذعان داشت این خودرو در زمان تولید از شرایطی پیشرفته‌تر نسبت به زمان خود بهره می‌برد و همچنان نیز می‌تواند خود را در رقابت با دیگر سوپرخودروهای مدرن قرار دهد. این خودرو با قیمت 1.2 میلیون دلار هم‌اکنون در معرض فروش قرار گرفته است.

نيوشا ضيغمي عکسي از خودش در اولين حضورش در مقابل دوربين را منتشر کرده است که تفاوت چهره نيوشا ضيغمي از 12 سال پيش تا الان ديدني است!

 نيوشا ضيغمي عکس و متن زير را منتشر کرده است که مربوط به اولين حضور نيوشا ضيغميدر مقابل دوربين مي باشد.

سکانسي از سريال در چشم باد

به روايت شاعرانه ونگاه دوربين استاد جوزاني عزيزم

پي نوشت: اولين حضور من مقابل دوربين

 

اینهم تصاویر تبلیغاتی 50 سال پیش است:

Once in her life…every woman should have the thrill of a singer Xmas!” Singer Sewing Centers Advert, 1951
Once in her life…every woman should have the thrill of a singer Xmas!” Singer Sewing Centers Advert, 1951

برای دید تصاویر بیشتری از این دست روی عکس کلیک کنید

این فسیل هم یک گیاه آبزی “Monteschia vidalii” است که در کوههای مرکزی وشمالی اسپانیا پیدا شد مربوط به 120 تا 130 میلیون سال قبل است.

با وجود اینکه این فسیل 100 سال پیش کشف شده ، اکنون دانشمندان با نگاهی تازه ،قدمت آن را تخمین زدند و با اینکه شبیه به علف است اما جزء گیاهان گلدار محسوب می شود.

قبلا نیز فسیل یک گل در چین پیدا شد اما این فسیل بسیار قدیمی تر از آن است.

اخبار,اخبار علمی  ,  فسیل گیاه آبزی

این گیاه به دوره “کرتاسه”(سومین دوره دوران میانه زیستی بعد از تریاس و ژوراسیک) زمانی که دایناسورها روی زمین تردد داشتند برمی گردد و شاید حتی غذای آنها نیز بوده است.

 

 

باشگاه خبرنگاران جوان هم تصویری از حاج قاسم سلیمانی با “جهاد مغنیه” یکی از شهدای قنیطره را منتشر ساخته است. او فرز.ند عماد مغنیه بود

تکیه بر شانه‌های حاج قاسم + عکس
هرمان ملویل نیز در اثر معروف خود “موبی‌دیک” این موجودات را توصیف کرده است. به نظر می‌رسد اگر بخوهیم کراکن را به ساکنان امروز اقیانوس‌ها تعمیم دهیم به موردی بهتر از اختاپوس یا همان هشت پاهای غول پیکر (Giant Squid) نخواهیم رسید که با احتساب بازوهای‌شان، طولی  بین 12 تا 15 متر دارند.از این روی هیچ فهرستی از عجایب و یافته‌های اعماق اقیانوس کامل نمی‌گردد مگر آنکه به این موجودات دریایی غول پیکر نیز اشاره شده باشد. بنابر مشاهدات ماهیگران و نیز بقایایی که هر ساله راه خود را از دل اقیانوس‌ها به ساحل می‌یابند، این هشت پاهای غول پیکر حقیقتاً وجود دارند. گفته می‌شود بعضی از آنها بیش از 40 پا درازا دارند. اولین مشاهده‌ از یک نوع زنده‌ی آنها به سال 2001 باز می‌گردد، اما در سال 2012 کانال دیسکاوری در برنامه‌ای به این موضوع پرداخته و یافته‌های خود در این مورد را به نمایش گذاشت.
هیولای افسانه ای اقیانوس ها +تصاویرهیولای افسانه ای اقیانوس ها +تصاویرهیولای افسانه ای اقیانوس ها +تصاویرهیولای افسانه ای اقیانوس ها +تصاویر

هیولای افسانه ای اقیانوس ها +تصاویر

هیولای افسانه ای اقیانوس ها +تصاویر

تعریف کار خطرناک برای بسیاری از آدم‌ها مشابه هم است، اما دنیل لائو دوست ندارد مانند دیگران باشد. برنامه او این است که بدون هیچ تجهیزاتی از آسمان‌خراش‌ها بالا برود یا به قول خودش «به پشت‌بام برسد.» ماجراجویی‌های خطرناک او در رسانه‌های چین غوغا به پا کرده است. آغاز شهرت او زمانی بود که از بالای چهارمین ساختمان مرتفع چین یک عکس گرفت و در رسانه‌های چین منتشر کرد.به افرادی که با دست خالی و بدون استفاده از تجهیزات خاصی از ساختمان‌های مرتفع بالا می‌روند در اصطلاح «روف تاپر» گفته می‌شود. در فارسی، «روف» به معنای سقف یا بام است و «تاپر» نیز به شخصی اشاره می‌کند که به بام یا همان صعود می‌کند.

دنیل لائو یکی از روف تاپرهای (Rooftopper) مشهور جهان است، اما روف تاپرهای دیگری نیز هستند. زمانی که دنیل از برج 450 متریِ زیفِنگ در نانجینگ بالا رفت، دو روف تاپرِ دیگر نیز همراه او بودند: ولادیمیر سیدوروف و ایوان کوزنِتسوف. لائو در ماجراجویی‌های دیگری نیز حضور داشته است. سال گذشته میلادی عکسی از او در بالای یکی از آسمان‌خراش‌های هنگ‌کنگ در فضای مجازی پخش شد که مونوپاد عکاسی سلفی دست خودش بود. دنیل در آنجا هم تنها نبود؛ دو روف تاپر دیگر نیز در آن عکس بودند که در حال خوردن موز عکس انداخته بودند.

چرا این همه علاقه؟
اما چرا یک شخص باید تا این اندازه به این نوع فعالیت‌ها علاقه داشته باشد؟ پاسخ دنیل لائو به این سوال واقعا جالب است. او می‌گوید: «خب به خاطر این است که زندگی بر روی زمین پر از استرس است. این ورزش [بالا رفتن از ساختمان‌های مرتفع] مثل یک راه خروجی از زندگی برای من است. هنگ‌کنگ شهری شلوغ و پر جنب‌وجوش است که آلودگی صوتی و فشار کاری آدم ا اذیت می‌کند. اما وقتی من به بالای بام یک ساختمان می‌رسم، همه چیز آهسته می‌شود. جز باد دیگر هیچ چیزی را نمی‌شنوی و تمام جنب و جوش خیابان برایم کند و آهسته می‌شود.»

دنیل در علاقه خطرناک خود تنها نیست. او سال 2014 با کمک «دِکس ان.جی» و «لارنس تسوئی» شرکت «اکزِتیکس» را تاسیس کرد تا بتوانند ماجراجویی‌های خطرناک خود را ثبت کنند. این تیم سه نفره تاکنون از ساختمان 115 طبقه‌ی پینگان، آسمان‌خراش بزرگ شِنژن (مرتفع‌ترین ساختمان چین و دومین ساختمان مرتفع جهان) و برج ساتهورن یونیکِ بانکوک (مرتفع‌ترین ساختمان متروکه جهان) بالا رفته‌اند. این سه مورد تنها نمونه‌ای از موفقیت‌های آن‌ها است.

دنیل می‌گوید: «بالا رفتن از ساختمان‌های متروکه حتی جالب‌تر است… وقتی که داشتم از برج ساتهورن یونیکِ بانکوک بالا می‌رفتم، آهن زیر پایم زنگ زده بود و جیر جیر می‌کرد. برای همین باید خیلی بیشتر مراقب اوضاع بود.»

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
دنیل از برج ساتهورن یونیک بالا می‌رود. برخی به این برج «برجِ ارواح» نیز می‌گویند

این کار البته خیلی خطرناک است. دو روف تاپر روسی به نام‌های وادیم ماخوروف و ویتالی راسکالوف در سال 2013 از اهرام ثلاثه مصر بالا رفتند که در نهایت مجبور به عذرخواهی شدند. این ورزش بدون تلفات هم نبوده است. در اوایل سال جاری میلادی، یک گردشگر جوان فرانسوی که تنها 21 سال داشت از ساختمانی به پایین پرتاب شد و مرد. پس از بررسی‌های اولیه، پلیس اعلام کرد که آن شخص قصد داشته از ساختمان بالا برود که گویا با مشکلی روبه‌رو شده است.

دنیل لائو می‌گوید که این کار به حد و اندازه‌ی هر شخص برمی‌گردد. او می‌گوید: «من از روح خیلی می‌ترسم و نمی‌دانم که چرا بعضی‌ها به دنبال آن‌ها می‌گردند. اما از این ورزش نمی‌ترسم. بنابراین هر کس باید خودش را بشناسد. من به شخصه از ارتفاع ترسی ندارم، اما هر کاری ریسک هم دارد که ما باید مسئولیت آن را بپذیریم.»

در ادامه تصاویر از ماجراجویی‌های دنیل لائو را مشاهده کنید.

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
برج 450 متری زیفنگ – دنیل در کنار ولادیمیر و ایوانچرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
لائو بر فراز آسمان‌‌خراش هنگ‌کنگ

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
لائو می‌گوید: «از بالا همه چیز مثل صحنه آهسته می‌شود.» او معتقد است که این ورزش او را از روزمرگی خارج می‌‎کند

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
ترس از ارتفاع؟ به هیچ وجه. دنیل می‌گوید: «من هرگز از ارتفاع ترسی نداشته‌ام. اصلا هم دوست نداشته‌ام که قهرمان بازی دربیاورم.»

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
او به ماجراجویی‌های شهری به ویژه بالا رفتن از ساختمان‌های متروکه علاقه دارد

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
لائو می‌گوید: «من با این ورزش قصد دارم خودم را به چالش بکشم، نه اینکه بخواهم قهرمان بازی دربیاورم. این ورزش احساس زیبایی را به من منتقل می‌کند.»

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
او می‌گوید که بهترین لحظه برای او زمانی است که جایی را زودتر از روف تاپرهای دیگر تجربه کند

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
او دیگران را تشویق نمی‌کند که به این ورزش روی بیاورند، زیرا معتقد است هر کس باید محدودیت‌های خود را بشناسد. او می‌گوید: «ما باید ریسک کار را بپذیریم. اگر ما با انرژیِ کافی از یک ساختمان بالا برویم و دفعه بعد با شکم خالی از آن بالا برویم، ممکن است خطرات زیادی متوجه ما شود.»

چرا خطرناک‌ترین سلفی‌های جهان را می‌گیرم؟
آن‌ها از ساختمان‌های مرتفعِ شهرهای مختلف جهان بالا رفته‌اند و قصد دارند ماجراجوییِ خود را در شهرهای دیگر ادامه دهند

منبع: CNN
ترجمه: وبسایت فرادید

 

 دوجوان از فرزندان موسسه خیریه پرتو مهرامام رضا(ع) که موضوع خواستگاری آنان در برنامه شب هشتم ماه عسل امسال مطرح شد، عقد کردند.
حسین فریدون در مراسم عقد این زوج جوان با ابلاغ پیام رئیس جمهور گفت: آقای روحانی به شرط ابلاغ پیام تبریک و آروزی توفیقشان با حضور بنده در این مراسم موافقت کردند.وی افزود: رئیس جمهور با ابلاغ این پیام خواسته توجه به فرزندان ترخیصی بهزیستی که یکی از خلاهای کشور است مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید، وزیر راه و شهرسازی، حسین فریدون و استاندار خراسان رضوی حضور داشتند.

موسسه خیریه پرتو مهر امام رضا(ع) در زمینه فرزندان ترخیصی بهزیستی فعالیت می‌کند و فرزندان ترخیصی آن دسته از نوجوانانی هستند که پس از 18 سالگی از مراکز بهزیستی ترخیص می‌شوند اما این موسسه خیریه با نگهداری و رشد همه جانبه فرزندان بالای 18 سال در زمینه ادامه تحصیل، اشتغال و ازدواج آنان فعالیت می‌کند.

آخوندی و فریدون والدین معنوی زوج ماه عسلی شدند +(تصاویر)آخوندی و فریدون والدین معنوی زوج ماه عسلی شدند +(تصاویر)

آخوندی و فریدون والدین معنوی زوج ماه عسلی شدند +(تصاویر)

آخوندی و فریدون والدین معنوی زوج ماه عسلی شدند +(تصاویر)

گروهی از نیروی‌های بسیج دانشجویی روز یک‌شنبه با تجمع مقابل ساختمان مجلس به برخی بند‌های توافق‌نامه هسته‌ای وین اعتراض کردند.

اعتراض این عده به سکوت مجلس درباره توافق‌نامه هسته‌ای و بند‌های مربوط به مسائل نظامی این توافق‌نامه بود که در قالب دست‌نوشته‌هایی به نمایش گذاشته شد.

13940525122752205_PhotoL

 در آخر هم نام یک فیلم از ایران را ببینید که در فهرست فیلمهای شاخص قرار گرفته است. در فهرست سایت معروف imdb فیلم «اخراجیها» ساخته دست مسعود ده نمکی توسط عوامل استکبار در فهرست 100 فیلم مزخرف تاریخ سینما قرار گرفته. اینهم مدرکش:

11880545_926169050824173_2745924790912584290_nبه دلیل توجه وافر پگاه آهنگرانی گفتیم این عکس او را منتشر کنیم

 پگاه آهنگرانی

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ