ذوق زدگی مسی از فرش ایرانی

43

حضور ستارگان فوتبال جهان در تهران حالا نقل محافل فوتبالي است. باشگاه هنرمندان از طريق ناتان قبادي که روابط بين الملل اين باشگاه است توانسته ستارگان فوتبال جهان را به تهران بکشاند.

ستارگاني چون لوييز فيگو، روبرتو کارلوس، ادگار داويدز ، ويتور بايا، بودو ايلگنر،فرناندو کوتو، مارسل دسايي، فابيو کاناوارو، گايزکا منديتا، باري ليتمانن، پدرو پائولتا، ديويد گارسيا کاپدويا، خاوير گارسيا، جيمي پدرو لوپز، خواکين رومئو، فرناندو سانز، دوايت يورک، کريستين کارمبو هفته آينده به تهران مي آيند تا روز جمعه، ششم شهريور ماه با تيم منتخب ستارگان هنر و فوتبال ايران در ورزشگاه آزادي تهران بازي کنند. سايت برنامه نود با ناتان قبادي، روابط بين الملل باشگاه هنرمندان و هماهنگ کننده اين بازي بزرگ گفت وگو کرد. در خلال اين گفت و گو متوجه شديم که فرش ايراني که ليونل مسي آن را امضا کرده است، را همين آقاي قبادي به خانه مسي در بارسلونا برده و امضا را از او گرفته است. قبادي در اين گفت و گو به صورت کامل ماجرا را شرح داده است. اين گفت و گو را از دست ندهيد:

آقاي ناتان قبادي در روزهاي گذشته بحث ها درباره بازي منتخب ستارگان هنر و فوتبال ايران و ستارگان جهان زياد بوده است.اين بازي هم در نهايت برگزارمي شود، ظاهرا بليت هاي بازيکنان تيم منتخب جهان به تهران اوکي شده است…
بله، بليت ها اوکي شده است و بازيکنان منتخب جهان به تهران مي آيند و البته حدود يک روز در تهران هستند. بازي را انجام مي دهند و مي روند.من اينجا لازم مي بينم که از آقاي ثنايي دروازه بان تيم هنرمندان بابت زحماتي که کشيده اند و اسپانسر گرفتند و همچنين مجيد بهره مند عزيز مدير روابط عمومي باشگاه هنرمندان تشکر کنم که پل ارتباط با رسانه ها بودند. همچنين آقاي ياريار مدير باشگاه هنرمندان که هسته اصلي فعاليت و انرژي همه ما براي انجام اين کارهاست تشکر کنم. با اين بازي دل بچه هاي ايران را شاد مي کنند.

ظاهرا قرار است حضور تيم منتخب جهان براي انجام امور خيريه باشد…
بله، قرار است که به از بيماران ام اس حمايت کنيم و البته به دنبال کارهاي خيريه ديگري هم هستيم. مطمئنا جامعه حمايت از ام اس هم خوشخال مي شوند. بازيکنان بزرگ فوتبال جهان هم با امضاي توپ ها و پيراهن ها به اين کار خيريه کمک مي کنند و خيلي خوب است که باشگاه هنرمندان ايران به نمايندگي از مردم ايران ميزبان و مجري اين بازي بزرگ خواهد بود.

با اين همه ستاره که به تهران مي آيند مطمئنا جمعيت زيادي مقابل هتل محل اقامت و همچنين ورزشگاه آزادي حضور پيدا خواهد کرد…
مطمئنا اينطور خواهد بود. حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادي و پر شدن ورزشگاه باعث مي شود که در دفعات بعدي بتوانيم تيمهاي خاص تر و بازيکنان بزرگ ديگري را به تهران بياوريم تا فضاي خوبي بر فوتبال مملکت حاکم شود. جا دارد که رسانه هاي ايران مخصوصا خبرگزاري ها و سايت ها و روزنامه ها که اخبار حضور منتخب جهان را پوشش دادند تشکر ويژه اي داشته باشم.
با توجه به اينکه باشگاه هنرمندان اين تيم را به تهران مي آورد، شما از سلبريتي هاي سينما و تلويزيون استفاده کرديد؟ آن وقت بازي را نبازيم…
هدف برد و باخت نيست. اتفاقا عادل فردوسي پور، احسان علي خاني و کامران نجف زاده مثلث ستارگان تيم ايران هستند. مجريان تلويزيون ايران هستند که قرار است در اين بازي در کنار هنرمندان ديگر هم بازي کنند. البته رضا عطاران ظاهرا انصراف داده و چون سفر خارج از کشور است.ترکيب تيم ايران هم به زودي اعلام مي شود.
چند وقت پيش شنيدم که فدراسيون فوتبال به دنبال اين بوده که فرشي را به دست ليونل مسي و باشگاه بارسلونا برساند، اما هر کاري کرده اند، ايميلهاي فدراسيون فوتبال ايران را جواب نداده اند و ظاهرا دست به دامان شما شده اند…
ماجرايش مفصل است، البته فرش مورد نظر فرشي است که با دستان زحمت کش و حادثه ديده و زلزله زده مردم ورزقان و با حمايت مالي شخصي به نام خانم خيري که ساکن المان هست بافته شده است. اين خانم براي اينکه کمکي به زلزله زدگان کرده باشد اين فرش را با نقشه اش سفارش داد تا ببافند و برايشان محل درآمد شود. بالاخره از طريق بنده پيشنهاد شد به پدر اقاي مسي و باشگاه بارسلونا براي خريد اين فرش.
به شما گفتنيد که ارتباط بگيريد؟
بله با توجه به ارتباطي که داشتم به من گفتند که اين کار را بکنم.
باشگاه بارسلونا فرش را خريد؟
نه، نخريد، نه باشگاه خريد و نه پدر مسي و نه خود مسي.
عجب، پس فقط برديد که مسي امضا کند؟
بله، البته هزينه فرش هم زياد بود. براي بافتن فرش هم هزينه زيادي شده بود. من هم از ليونل مسي خواستم که فرش را امضا کند تا ما بتوانيم در يک حراجي خيريه آن را به فروش برسانيم. مسي هم قبول کرد و از اين پيشنهاد استقبال کرد. من هم فرش را به خانه اش بردم و آن را امضا کرد.
فقط امضا کرد؟
ليونل مسي قول داد که هر کس اين فرش را بخرد، باخريدار و فرش عکس يادگاري مي گيرد.
از فرش خوشش آمد؟
خيلي خوشش آمد. کيف کرد و باور کنيد که فرش را ستايش کرد و از هنر ايراني تعريف کرد. اصلا هيجان زده شده بود. پدرش هم گفت که مسي باديدن فرش هيجان زده شده است.
واقعا چرا فرش را برنداشت و نخريد؟
مسي به من گفت که چون فرش بزرگ هست جايي در منزلش براي نصب ندارد، ولي هر کمکي از دستش بر بيايد انجام ميدهد که فرش فروش برود تا به نيازمندان و زلزله زدگان ايراني کمک شود. تصوير ليونل مسي را کنار اين فرش در اختيار سايت برنامه نود قرار مي دهم تا براي اولين بار منتشرش شود.
چطور با مسي آشنا هستيد؟
من با پدر مسي جرج مسي بيشتر آشنايي دارم و همين باعث شد که بتوانم فرش را به دست مسي برسانم. مسي فرش را که ديد کلي تعجب هم کرد که چطور عکسش را فرش کرده اند.
برخوردش چطور بود؟
خيلي صميمي بود. حتي پيراهن تيم هنرمندان را هم امضا کرد. خانه اش هم واقعا بزرگ بود ولي واقعا ديوارش براي فرش جا نداشت.
همسر و فرزندش را ديديد؟
نه آنها را نديدم.
دوست داريد که مسي را به ايران بياوريد؟
مي شود او را هم به ايران آورد. من دو سال پيش مي خواستم تيم ملي اسپانيا را به تهران بياورم تا با تيم ملي ايران بازي کند اما اين امکان فراهم نشد. مي شود هم مسي را به ايران آورد و هم رونالدو و هر کس که فکرش را مي کنيد. مردم ايران لياقت ديدن اين ستاره ها را از نزديک دارند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ