لغو کنسرت محمدرضا شجریان؛ اینبار در ترکیه

315

 کنسرت محمدرضا شجریان که قرار بود روز 13 شهریور (چهارم سپتامبر) در استانبول ترکیه برگزار شود، لغو شد.

سایت «دل آواز» که متعلق به استاد آواز ایران است، نوشته: «بدین وسیله به اطلاع می‌رساند، متاسفانه امکان اجرای «کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز» در استانبول به دلایل فورس ماژور [فوری] در تاریخ معین فراهم نیست.»تیم برگزاری کنسرت در این اطلاعیه کوتاه از همه کسانی که برای شرکت در این کنسرت بلیت تهیه کرده‌اند، عذرخواهی و اعلام کرده که آن‌ها با مراجعه به این سایت و طی یک فرایند اینترنتی می‌توانند مبالغ واریزی خود را پس بگیرند.

سایت دل‌ آواز اعلام کرده: «به دلیل حجم بالای بلیت‌ها این باز پرداخت به صورت مرحله‌ای برای عزیزان واریز خواهد شد.»

این‌طور که از متن این اطلاعیه بر می‌آید، قرار است کنسرت شجریان در زمان دیگری برگزار شود؛«از طریق رسانه‌های رسمی شرکت دل آواز و محمدرضا شجریان به زودی تاریخ جدید اجرای این برنامه به اطلاع شما عزیزان گرامی خواهد رسید.»

خبر برپایی کنسرت محمدرضا شجریان بازتاب‌های مختلفی در داخل کشور داشت و برخی خبرگزاری‌ها با انتشار گزارشی اعلام کرده بودند که ممنوع الفعالیت بودن این خواننده در ایران و برپایی کنسرت او در استانبول باعث می‌شود که 11 میلیارد تومان پول از ایران خارج شود و به صورت دلار و لیر به جیب دولت ترکیه واریز شود.

محمدرضا شجریان که در حال حاضر مطرح ترین خواننده ایرانی است که شش سال از اجرای کنسرت در کشور خود محروم است. این در حالی است که علاقه وافر ایرانیان  به این خواننده تا حدی است که همیشه پیگیر اجرای کنسرت این هنرمند هستند. حال در این شرایط چه باید کرد؟

ازسویی درخواست های مکرر و مکرر برای گذاشتن کنسرت از این استاد آواز و از سوی دیگر ممنوعیت برای اجرا در کشور خود. مسلما وقتی هیچ تلاشی نتیجه نمی دهد، شجریان مجبور می شود که کنسرت خود را در کشوری غیر از ایران برگزار کند. کشوری که اولا از لحاظ مسافت نزدیک به خاک ایران باشد تا هموطنانش کمترین مشکل را برای آمدن داشته باشند.

 

در روزهای گذشته هم برخی از گردشگران ایرانی که از طریق زمینی به کشور ترکیه رفته بودند، با حملات گروه‌های مخالف دولت ترکیه مواجه شده بودند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ