آیا میتوان قبل از 15 سالگی هم میلیارد شد؟

350

 نوجوانی را می‌توان دوره‌ای از زندگی دانست که در آن فرد با هر دو عامل پریشانی و خودشناسی رو به رو ست؛ اما برخی نوجوانان نسبت به دیگر هم‌سالان خود درک بهتری از دوران نوجوانی دارند. آن‌ها از اعتماد به نفس کافی برخوردارند و می‌دانند چه کسی هستند و آماده‌اند زندگی خود را با این دانش و خودشناسی برای همیشه تغییر دهند. بر اساس مقاله‌ای که به قلم Bryan Elliott در وب‌سایت Entrepreneur منتشر شده است، خودشناسی یکی از پنج نشانه‌ای است که ثابت می‌کند شما برای موفقیت و کسب پیروزی آماده‌اید. در سال ۲۰۱۳ Listverse ­­مقاله‌ای منتشر کرد که در آن نام ۱۰ میلیونر خودساخته و نوجوان سال ۲۰۱۳ را لیست کرده بود. این نوجوان‌ها ثروت خود را با کارهایی از قبیل ساخت ساعت، کارت‌های تبریک و تولید اپلیکیشن های کاربردی به دست آورده بودند. مطمئناً این نوجوان‌های ثروتمند و خلاق از اعتماد به نفس کافی بهره‌مند هستند و اینکه چه کسی هستند و در زندگی چه می‌خواهند را به خوبی درک کرده‌اند.

Isabella Weems یکی از این نوجوان‌هایی ست که با تکیه بر خلاقیت و هوش خود توانسته به میلیونری خود ساخته تبدیل شود. شاید تاکنون اسم او را نشنیده باشید اما مطمئناً تصاویری از جواهرات او در فضای مجازی مشاهده کرده‌اید. Isabella Weems در ۱۴ سالگی، بنیان‌گذار کمپانی جواهرات مولتی میلیون دلاری به نام Origami Owl است. این لاکت ها (اشیاء زینتی کوچکی که از طلا یا نقره ساخته شده که همراه با یک زنجیر به دور گردن فرد انداخته شده و برای حمل چیزهایی که از نظر احساسی ارزشمندند مانند عکس یا نام همسر استفاده می‌شود) را می‌توان در اشکال و سایزهای مختلف تهیه کرد و حتی می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کرده و با زنجیر یا گردن بند خود مطابقت دهید. سپس می‌توانید این لاکت ها را با هر چه که خواستید پر کنید. با صدها انتخابی که پیش روی شماست تصمیم‌گیری اصلاً ساده نیست. می‌توانید از این جواهرات برای مراسم عروسی استفاده کنید و یا فقط به عنوان پاداشی برای خود و یا اطرافیانتان آن‌ها را تهیه کنید. موفقیت Origami Owl به قدری زیاد بوده که بنیان‌گذار آن شروع به گسترش برند خود برای پوشش سایر اشکال و انواع جواهرات کرده است. آن‌ها نه تنها انواع دیگر گردنبند را به فروش می‌رسانند بلکه فروش دستبند، گوشواره و … را نیز آغاز کرده‌اند.

Bella داستانش را در وب‌سایتش منتشر کرد تا از این طریق به مخاطبانش بگوید که او فقط به دنبال راهی برای خرید یک ماشین بوده است. او با چند صد دلاری که داشته ایده‌ای تولید کرده که در آن به مردم اجازه می‌دهد یک لاکت را با اضافه کردن اشیاء زینتی به خصوص در درون آن شخصی‌سازی کنند. در حالی که این نوجوان خلاق برند خود را به استفاده از آیتم‌های دیگر و فروش آن‌ها گسترش می‌دهد اما باز هم این لاکت ها محبوب‌ترین محصول ارائه شده از سوی اوست. با رشد سریع شرکت او، این لاکت های سفارشی شده به شدت در بازار محبوب شده است. این لاکت ها را می‌توان یا به صورت آنلاین سفارش داد و یا در دست‌فروشی‌ها آن‌ها را تهیه کرد؛ اما جالب‌ترین راه برای خرید این جواهرات استفاده از نمایندگی‌ها جواهرات خانگی ست. شما می‌توانید برای گرفتن نمایندگی فروش ثبت‌نام کنید و فقط با ۹۹/۱۴۹ دلار نمایندگی خود را تأسیس و شروع به فروختن جواهرات کنید. بخشی از سود فروش متعلق به شرکت Origami Owl است و مابقی نیز به شما تعلق دارد. این کار به تمام افراد علاقه‌مند این فرصت را می‌دهد که با استفاده از این ایده‌ی مولتی میلیون دلاری کسب و کار خود را با کمترین هزینه تأسیس و شروع به کسب درآمد کنند.

دختر میلیاردر

در حالی که این ایده، نخستین ایده‌ی Bella بود که با ۳۵۰ دلار خود و به روش خود آن را عملی کرد اما Bryan Elliott در مقاله‌اش به این موضوع نیز اشاره می‌کند که گوش دادن به تیم یا سیستم حمایتی یکی دیگر از نشانه‌هایی ست که ثابت می‌کند شما برای در آغوش کشیدن موفقیت آماده‌اید. Bella خیلی خوش شانس بود چون انسان‌های زیادی در اطرافش بودند که از او حمایت می‌کردند. در مقاله‌ای که در Forbes منتشر شد، گفته شد که Bella حمایت‌ها و کمک‌های فراوانی از خانواده‌اش دریافت کرده است. بابا، مامان، عمه، عمو، دایی و خاله‌های Bella هر کدام با توجه به تخصص خود به او کمک فراوانی کرده‌اند. به عنوان یک تیم هر کدام از آن‌ها در موفق کردن تجارت او نقش بسزایی ایفا کردند؛ و چه موفقیتی شد! در همان مصاحبه‌ی منتشر شده در Forbes اعلام شد که درآمد Origami Owl در سال ۲۰۱۳ چیزی در حدود ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

Isabella از تمام ویژگی‌ها و کیفیات لازم برای ادامه‌دار کردن این موفقیت بهره‌مند است. او در شرکتش سخت تلاش می‌کند و ابعاد موفقیتش را هر روز گسترش می‌دهد. او برای اینکه بازدید وب‌سایتش را همیشه برای مخاطبانش جالب و هیجان‌انگیز نگه دارد، پیوسته ایده‌های جدیدی به خط تولید جواهرات خود اضافه می‌کند. دیدن لاکت ها، گردنبندها و سایر جواهرات جدیدی که Origami Owl تولید می‌کند بسیار جالب است. خوش‌فکری این نوجوان ۱۴ ساله می‌تواند الهام بخش بزرگی برای همه انسان‌ها در تمام جوامع جهان باشد.

Isabella Weems اثباتی ست بر این مدعا که با یک ایده، تعهد، حمایت و مقدار کمی پول واقعاً می‌توان دنیا را تغییر داد! صد آفرین Bella!

درس‌هایی که از این نوجوان خوش‌ذوق و کارآفرین باید بیاموزیم:

۱-موفقیت هیچ ارتباطی به سن شما ندارد. ممکن است مثل این نوجوان در ۱۴ سالگی به پیروزی بزرگ خود در زندگی دست یابید و یا شاید در پیری و ۶۰ یا ۷۰ سالگی. این مقاله را مطالعه کنید:

سن فقط یک عدد است، نه پیش‌نیازی برای موفقیت: درست یا غلط؟ / دکتر د. شوارتز + اینفوگرافیک

۲-برای موفق شدن لزوماً نباید خیلی با هوش باشیم. این مقاله را مطالعه کنید:

سنگ بنای موفقیت هوش سرشار است: درست یا غلط؟

۳-برای موفقیت باید تلاش کرد. نباید آینده و زندگی خود را به دست شانس سپرد. منتظر فرصت مناسب نباشید، مثل این نوجوان ۱۴ ساله شانس و فرصت مناسب را خودتان ایجاد کنید. این مقاله را مطالعه کنید:

معرفی فرمول کامل خوش‌شانسی توسط دارن هاردی، ناشر و دبیر تحریریه‌ی مجله‌ی موفقیت آمریکا

۴- Isabella Weems به دنبال راهی برای تأمین هزینه‌های خرید یک ماشین بود. به توانایی‌ها، استعدادها و از همه مهم‌تر به خودش اعتماد کرد و با ۳۵۰ دلار پول و یک ایده‌ی ساده نه تنها هزینه‌های لازم برای رسیدن به هدفش را تأمین کرد بلکه تجارتی مولتی میلیون دلاری را بنا کرد.Bella به موفقیت خود ایمان داشت. این مقاله را مطالعه کنید:

به موفقیت خود ایمان داشته باشید

۵-یکی از ویژگی های جالب شرکت Origami Owl فراهم کردن شرایط مناسب کسب درآمد با استفاده از محصولات خود است که این مطلب نشان می دهد که این شرکت موفق و بنیان گذار جوانش به دیگران نیز اهمیت می دهند و سعی دارند از این طریق به پیشرفت مخاطبان خود کمک کنند. فقط به فکر خودتان نباشید ، در راه پیشرفت و موفقیت به دیگران نیز کمک کنید. این مقاله را مطالعه کنید:

به دیگران کمک کنید تا در زندگی تان پیشرفت کنید

منتظر زمان مناسب نباشید. اگر ایده‌ای در ذهن دارید همین الان دست به کار شوید…

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ