وبلاگ وب نگین: دلواپسی صهیونیستها از برگزاری یک کنسرت

158

بسیاری از مردم و مسئولان آلمانی هنوز هم که هنوز است خود را بابت جنایات مقامات نیم قرن پیش این کشور خود را به اسرائیلیها بدهکار میدانند. این احساس وامداری زمانی صورت عجیبتری به خود میگیرد که طلبکاران صهیونیست حتی به خود اجازه میدهند نسبت به مناسبات فرهنگی آلمانها با کشورهای دیگر اظهار نظر کنند.

این رویکرد اگرچه از نظر من و شما به نوعی احساس تحقیرملی توسط یک کشور دیگر تلقی شود اما وقتی از میزان سرمایه گذاریهای یهودیان در قلب باثبات تولید و تجارت اروپا مطلع میشویم صورت موجه تری بخود میگیرد.

در طی 5 سال اخیر تقریبا هر هفته در قاره اروپا یک نا آرامی و اعتراض برپا شده است که 85 آنها مستقیما به مسائل اقتصادی ارتباط داشته و الباقی نیز به نوعی از تبعات دنیای سرمایه داری و بحران اقتصادی شامل میشود. اما در این میان کمتر پیش میآید که خبری از اعتراض یا نا آرامی در آلمان به گوش برسد.

اقتصاد آلمان برخلاف اقتصاد کشورهایی نظیر فرانسه, ایتالیا, و حتی انگلستان کاملا مبتنی بر تولید داخلی ست و همین مسئله نیز باعث شده تا معضلاتی نیز بیکاری در آلمان به حداقل ممکن برسد. آلمانها البته بخش قابل توجهی توسعه تولیدات خود را مدیون یهودیان هستند.

سرمایه داران صهیونیست علاقه زیادی به سرمایه گذاری در محصولات و صنایع آلمانی از خود نشان میدهند. هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ دوری این کشور از تلاطمات اقتصادی حوزه یورو آلمان جزیره ثبات اقتصادی اروپا محسوب محسوب میشود.

در چنین شرایطی طبیعی ست که یهودیان بخواهند گاهی بر سر آلمانیها منت بگذارند و بابت خدماتی که به آنها ارائه میدهند سرویس های فوق العاده بخواهند.گاه در این میان دولت آلمان تبدیل به وکیل مدافع رژیم صهیونیستی میشود. لقبی که خود با افتخار از آن یاد میکنند.

به همین سبب است که هزینه انتقاد از اسرائیل و یا حمایت که نه – حتی همسویی – با دشمنان اسرائیل در آلمان بسیار بالاست. بعد از توافق تاریخی وین دلواپسان صهیونیست که نگران توسعه مناسبات اروپاییها با ایران هستند؛ حالا که نتوانستند جلوی موج حضور سرمایه گذاران اروپایی در ایران را بگیرند تلاش میکنند تا از افزایش سطح مناسبت و عادی شدن روابط فرهنگی هم بین ایران و اروپا جلوگیری کنند.

و در این میان گاه دست به اقدامات احمقانه ای میزنند. یکی از آخرین موارد این اقدامات «اظهار نگرانی» وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل از «احتمال حضور» اکستر فیلارمونیک برلین برای اجرای یک کنسرت در ایران است.

میری رگِب، وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواسته است که اجازه ندهد ارکستر فیلامورنیک برلین به رهبری دانیل برن‌بویم برای اجرا به ایران بروند.

هرچند هیچ بعید نبود که اگر دلواپسان صهیونیست حواسشان به این ماجرا نمی بود، آنگاه داد اعتراض از دلواپسان وطنی بلند میشد ؛مخصوصا وقتی میفهمیدند که رهبر این ارکستر یک یهودی ست.

اما حقیقت آنجاست که دانیل برن بوبم (رهبر یهودی ارکستر فیلارمونیک برلین) یک یهودی ضد صهیونیست و از مشهورترین منتقدان سیاستهای اسرائیل در آلمان و اروپا محسوب میشود و همین مسئله نیز شاخکهای صهیونیستها را فعال کرده اند و برای عدم برگزاری یک کنسرت پای نخست وزیر را به میان کشانده اند

البته با توجه به اظهار ارادتهای وزیرخارجه آلمان این مهم خیلی تعجب برانگیز نبوده که فرانک والتر استین‌مایر وزیر امور خارجه‌ی آلمان نیز ضمن ابراز موافقت برای عدم حضور این گروه در تهران قول داده موضوع را با صدراعظم آلمان درمیان بگذارد!

دراین میان نتانیاهو هم مراتب نارضایتی خود را نسبت به حضور این ارکستر در تهران ابراز کرده.

بقول اسدالله امرایی (مترجم آثار ادبی) یکی نیست به ین آقا بگوید به تو چه. البته احتمالاً یک عده هم این طرف دلواپس خواهند شد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ