ورود BMW i8 به ايران ممنوع شد.

321

مصرف سوخت بی ام‌و i۸ معادل ۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این خودرو دارای موتور بنزینی با توان ۲۳۱ اسب بخار و یک موتور الکتریکی با توان ۱۳۰ اسب بخار است که در مجموع هر دو موتور تولید گشتاوری معادل ۵۷۰ نیوتن متر دارند و در زمان ۴.۴ ثانیه سرعت خودرو را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می ‌رسانند.

  به گزارش پایگاه خبری«خودروکده»، مدتی پیش تصویری از ورود اولین بی ام و i8 به گمرکات جنوب کشور منتشر شد و با انعکاس گسترده در داخل کشور همراه بود اما طی روزهای بعد و با انتشار اخبار و تصاویر جدید، مشخص شد که تعداد i8 های ایران به بیش از ۱۰ عدد رسیده و اکنون در تعدادی از نمایشگاههای مهم شهر تهران و برخی دیگر از کلانشهر، آماده فروش است.

  با این آمار واردات جالب واردات این خودرو خاص به ایران، کشورمان در ردیف مناطقی قرار می گیرد که بیشترین تعداد بی ام دبلیو i8 را در خیابان های خود می بیند! ظاهری شیک و اسپرت در شرایطی که تعرفه واردات خودروهای هیبریدی و برقی به ۴ درصد رسیده است، زمینه را برای ورود بیشتر این اتومبیل فراهم کرد.مصرف سوخت بی‌ام‌و i8 معادل ۲٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این خودرو دارای موتور بنزینی با توان ۲۳۱ اسب بخار و یک موتور الکتریکی با توان ۱۳۰ اسب بخار است که در مجموع هر دو موتور تولید گشتاوری معادل ۵۷۰ نیوتن متر دارند و در زمان ۴٫۴ ثانیه سرعت خودرو را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می ‌رسانند. حداکثر سرعت این خودرو ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است که در حالت الکتریکی حداکثر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است.

  اما از همان روزهای اول نیز بحث ها و ابهاماتی درباره ورود قانونی این خودرو با توجه به نداشتن برخی شرایط قانونی مطرح شد تا اینکه بر اساس بخشنامه جدید سازمان توسعه تجارت، واردات این بی ام و به دلیل همان ابهامات ممنوع شد.

  بر اساس ابلاغیه دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، تاکید شده است که ورود ب ام و I8 به دلیل عدم امکان سرویس خدمات پس از فروش و عدم امکان صدور گواهی استاندارد و شماره گذاری و نیز نبود تایید و اعلام نوع خودرو از سوی کمیته واردات خودرو، فاقد شرایط لازم برای ثبت سفارش است.

  123123

  در ادامه این بخشنامه اعلام شده است که متقاضیان واجد شرایط، برای انجام درخواست واردات خودرو به سایت ثبتارش مراجعه و نسبت به انتخاب انواع خودروهای مجاز اقدام کنند.

  با توجه به اینکه این خودرو در حدود ۱٫۵ میلیارد در تهران قیمت گذاری شده و به فروش می رسد، قطعا ممنوعیت واردات آن تاثیر مستقیمی روی قیمت این خودرو خواهد گذاشت و در عین حال، ابهاماتی را درباره امکان پلاک گذاری این خودرو ایجاد می کن

  فرصت تبلیغات

  تبلیغات متنی

  استخدام در وب نگین
   
     

  کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

  پاسخ