گرافیتی یا دیوارنگاری یکی از پر چالش ترین هنرهای خیابانی به شمار می‌رود؛ چرا که از سویی هنرمندان گرافیتی متهم به خراب کاری هستند و از سوی دیگر موضوع بیش‌تر کارهایشان مانند آثار بنکسی در بریتانیا معضلات فرهنگی است که شاید به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید. اما با این حال، این هنرمندان دست بردار نبوده و همچنان در حال آفرینش آثار تازه هستند.

یک هنرمند استرالیایی به نام باف دیس با جایگزین کردن نوار به عنوان ابزار اصلی، روش تازه‌ای برای خلق آثارش به کار برده که به گفته‌ی خودش توانسته سرعت اجرای آثارش را بالا ببرد.

tape-street-art-buffdiss-honargardi (1)

او با این روش توانسته راه گریزی برای مقابله با مشکلات قانونی هم پیدا کند. زیرا قوانین برخی شهرداری ها استفاده از اسپری را روی دیوارهای عمومی شهر ممنوع می‌کنند اما هیچ کدام در مورد نقاشی با نوار قانونی مکتوبی ندارند!

tape-street-art-buffdiss-honargardi (2)

باف دیس که به طور اتفاقی و در هنگام اجرای یکی از آثارش با اسپری در سال ۲۰۰۵ به فکر نوار افتاد، اکنون به اندازه‌ای شیفته‌ی این ابزار شده که همه‌ی کارهای جدیدش را با استفاده از آن می‌کشد.

tape-street-art-buffdiss-honargardi (3)

البته بهره گیزی از نوار به جای اسپری میزان آسیب پذیری خود اثر را بیش‌تر می‌کند اما به جای آن کم‌ترین تخریب را برای دیوار به همراه دارد. برای دیدن کارهای بیش‌تر باف دیس می‌توانید به صفحه‌ی او در اینستاگرام و فیس بوک مراجعه کنید.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ