حراج نامه ی یک بازمانده از حادثه تایتانیک

241
یادداشتی از یکی از مسافران فِرست کلاس کشتی تایتانیک که متهم به پرداخت رشوه به خدمۀ کشتی برای نجات خود و همسرش شده بود، به حراج گذاشته شده است.

به گزارش فرارو به نقل از ایندیپندنت، نامه‌ای که در آن بدنام‌ترین بازماندۀ کشتی تایتانیک به “تحقیق‌های غیرمنصفانه” از خود معترض می‌شود، به زودی به حراج گذاشته خواهد شد. او در این نامه به اتهام پرداخت رشوه برای فرار از کشتی اعتراض کرده است.

نامۀ

سِر کاسمو داف-گوردون، زمین دار بزرگ، همسرش لوسی، و منشی‌شان مِیبل فرانکاتلی در میان 15 مسافر ثروتمندی بودند که با استفاده از قایق نجات به جایی امن منتقل شدند.

آنها با استفاده از قایق نجات شمارۀ یک که با وجود 40 نفر ظرفیت داشت، با عجله راهی شد نجات یافتند و تنها زوجی بودند که پس از بازگشت توسط اسکاتلندیارد مورد بازجویی و تحقیق قرار گرفتند.

حال نامه‌ای مرتبط با این رسوایی- که گفته می‌شود باعث شد تا گوردون انزوا پیشه کند- در حراجی‌ای که اواخر ماه جاری میلادی برای فروش چیزهای مرتبط با تایتانیک برگزار خواهد شد، چوب حراج خواهد خورد.

پیش بینی می‌شود که این یادداشت دست‌نویسِ منشی او که به یک بازماندۀ دیگر به نام آبراهام لینکلن سالومون، که با قایقی دیگر نجات یافته بود فرستاده شده، چهار هزار پوند به فروش برسد.

نامۀ

در این نامه آمده است: “امیدواریم که حالا از آن تجربۀ وحشتناک، بهبودی حاصل کرده باشید. متاسفانه، اعصاب من هنوز بد است، آن هم به خاطر این تحقیق‌های بسیار غیرمنصفانه‌ای که از زمان ورودمان به لندن آغاز شده و به تجربۀ وحشتناکی که از سر گذراندیم اضافه شده است.  مادر خانم گوردون پیش ماست و خیلی دوست دارد که با شما ملاقات کند.”

نامۀ

به داف-گوردون انگ بزدلی زده شد و از او انتقاد می‌شد که بدون توجه به سیاست “اول زنها و بچه‌ها”، به فکر نجات خودش بوده است.

وقتی که پس از بازگشت مورد بازجویی قرار گرفت، پذیرفت که به خدمۀ قایق نجات وعدۀ پرداخت پول داده است، اما گفت که منظورش رشوه نبوده است.

این نامۀ سه صفحه‌ای به آدرس منزل سالومون در برادوِی نیویورک ارسال شده است. این نامه در روز سی سپتامبر در نیویورک به حراج گذاشته خواهد شد.

نامۀ نامۀ

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ