بیل گیتس در فهرست ترور القاعده

56

بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت هم درفهرست ترور القاعده قرار گرفت.این درحالیست که این گروه بطرزگسترده ای از امکانات دیجیتالی برای مقاصدش بهره میجویند.

گروه تروریستی موسوم به القاعده در شبه جزیره عربستان در نشریه خود که تنها به صورت آنلاین منتشر می شود فهرستی از اهدافی که در نظر دارد آنها را از بین ببرد اعلام کرد که تعدادی از افراد ثروتمند و مشهور آمریکایی نیز در آن هستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو، در فهرست نشریه اینسپایر Inspire نام میلیاردرهایی از جمله بیل گیتس Bill Gates رئیس شرکت مایکروسافت و وارن بافت Warren Buffet سرمایه گذار مشهور و همچنین، مایکل بلومبرگ Michael Bloomberg شهردار سابق نیویورک و بن برنانکی Ben Bernanke رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا دیده می شود.

گروه القاعده در این مطلب مدعی شد مرگ افرادی که نام آنها در فهرست ترور قرار دارد باعث بی ثباتی در اقتصاد آمریکا شده و از آنچه «احیای» آمریکا نامید جلوگیری خواهد کرد. به نوشته این نشریه افرادی که نام آنها در فهرست قرار دارد در صورتی که سرمایه های خود را از آمریکا خارج و در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کنند از مرگ نجات خواهند یافت.

در این فهرست تعدادی از نامها با غلط املایی نوشته شده و اشتباهات تا جایی پیش رفته که نام سم والتون Sam Walton بنیانگذار فروشگاه های زنجیره ای والمارت Walmart هم گنجانده شده و این در حالیست که والتون سال 1992 درگذشته است.

نشریه اینسپایر سال 2014 نیز فهرستی از اهداف گروه القاعده را منتشر کرده بود. گروه تروریستی موسوم به القاعده در شبه جزیره عربستان سال 2009 با هدف متحد ساختن شاخه های القاعده در یمن و عربستلان اعلام وجود کرد.

لازم به ذکر است که اسامه بن لادن رهبر این گروه تروریستی چندی پیش در خانه ای در خاک پاکستان توسط کماندوهای نیروی دریایی امریکا ترور شد. نیروهای نظامی ایالات متحده به بهانه آنچه ( تحریک عواطف نیروهای بنیادگرا ) میخواندند هیچ عکس و یا فیلمی از جنازه بن لادن نشان ندادند و مدعی شدند که جسد وی را به در انداختند. از ماجرای روز ترور بن لادن اطلاعات موثقی منتشر نشده است.

تروریسم، القاعده، بن لادن, پاکستان، کاخ سفید، هیلاری کلینتون، ارتش امریکا، اوباما
اوباما و سایر مقامات امریکایی در حال تماشای پخش زنده عملیات ترور بن لادن

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ