وقتی تیم کوک تن استیو جابز را در گور میلرزاند

225

هنگامی که استیو جابز زنده بود اقداماتی را گفته بود هرگز انجام نمی دهد و در اپل اجرا نمی کند. این کار ها هم اکنون در اپل به کار گرفته شده است.

چند اقدامی که استیو جابزهرگز انجام نمی داد و آن را مسخره می کرد به تازگی اپل به کار برده است.

قلم فلزی و تنفر استیو جابز

هنگامی که شرکت اپل در همایش خود «مداد اپل» را معرفی کرد تماشاچیان، خنده ای با معنی کردند. این خنده به این دلیل بود که معروف ترین گلایه استیو جابزدرباره تنفر او از قلم های فلزی بوده است. در همایش اپل سال ۲۰۰۷ وی موبایل های هوشمند دیگر آن زمان را به دلیل استفاد کردن از قلم های فلزی سرکوب کرد: «کی قلم می خواهد؟»

جابز هنگامی که داشت آیفون را معرفی می کرد گفت:«باید آن را تهیه کنیم، بعد کنار بگذاریم، گم می کنیم،آه! هیچ کس قلم نمی خواهد. پس بیایید از قلم استفاده نکنیم.»

اولین کاری که در سال ۱۹۹۷ هنگانی که جابز به اپل بازگشت انجام داد از بین بردن تبلت دارای قلم بود: «خدا به  ما ۱۰ قلم داده است، پس بیایید یکی دیگر اختراع نکنیم». جابز راجع به پروژه گفته بوده است.

ولی اگر بخواهیم منصفانه این موضوع را تحلیل کنیم آن زمان جابز طرف بحثش آیفون۳.۵ اینچی بوده و در این رونمایی اخیر شرکت اپل قلم را برای در کنار قرار گرفتن آیپد بزرگ ۱۲.۹ اینچی معرفی کرده است. اتفاقا از این لوازم، کسانی که یادداشت بر می دارند  و هنرمندان استقبال خواهند کرد؛ ولی مردم عادی احتمالا نخرند.

تبلت کوچک

در سال ۲۰۱۰ جابز  تبلت های کوچکی که به بازار آمد را تحقیر کرد و گفت:« آیپد ۱۰ اینچی اپل حداقل سایز تبلت برای اپل خواهد بود برای ارائه بهترین اپلیکیشن های تبلت.»

وی در ادامه توضیح داد:«سایزهای محدودی است که بتواند مشتری با اطمینان با صفحه کار کند و روی صفحه از اپلیکیشن ها استفاده کنند.»

موبایل های بزرگ

هنگانی که جابز آیفون ۴ معرفی کرد موبایل های بزرگ را مورد تمسخر قرار داد.

خبرنگاری از وی پرسید اپل برای بهتر کردن آنتن دهی موبایل سایز آن را بزرگ تر می کند؟ جابز گفت:«سامسونگ گلکسی اس مثل چکش است. نمی توانید دست تان را دور گوشی بگیرید. هیچ کس آن را نمی خرد»

اپل ۱ سال بعد از مرگ جابز آیفون ۵ را به بازار آورد و بعد از آیفون ۶ که بزرگ تر از آن بود.

گفتنی‌ست:

فروشگاه‌های آنلاین اپل لینک پیش‌خرید در ایالات مختلف امریکا را باز کردند تا کاربر بر اساس نوع اپراتور، گوشی خود را بخرد. این در حالی است که از 25 سپتامبر کاربران می‌توانند با مراجعه حضوری به فروشگاه، آیفون‌های خود را دریافت کنند.

بر این اساس، قیمت آیفون 6 اس از 649 دلار و آیفون 6 اس پلاس از 749 دلار شروع می‌شود.

آیفون 6 اس در حجم 16 گیگ 649 دلار (با دلار 3440 تومان دو میلیون و 232 هزار تومان)، در حجم 64 گیگ 749 دلار (معادل دو میلیون 576 هزار تومان) و در حجم 128 گیگ 849 دلار (دو میلیون 920 هزار تومان) فروخته می‌شود.

 

آیفون 6 اس پلاس در حجم 16 گیگ 749 دلار(با دلار 3440 تومان معادل دو میلیون و 576 هزارتومان)، در حجم 64 گیگ 849 دلار (دو میلیون و 920 هزار تومان)و در حجم 128 گیگ نیز 949 دلار (3 میلیون و 264 هزار تومان) قیمت‌گذاری شده است.

همچنین اپل اعلام کرد از روز چهارشنبه این هفته کاربران دارنده آیفون می‌توانند سیستم‌عامل خود را به نسخه 9 به‌روزرسانی کنند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ