توقیف 450 خودروی لوکس در اهواز

390

نیروی انتظامی اهواز 450 دستگاه خودروی لوکس را امسال در این کلان شهر متوقف کرده است. علت توقف این خودروها، «ویراژ دادن» در سطح خیابان های این شهر و «ایجاد سروصدا و اختلال درنظم عمومی» اعلام شده است.
به گزارش صبح شمال به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرمانده نیروی انتظامی اهواز گفته است رانندگان این خودروها به نهادهای قضایی معرفی شده اند.
سرهنگ «عزیزالله سپهوند» گفته است: «بیش تر رانندگانی که با حرکات نمایشی مزاحم شهروندان می‌شوند ، افراد مرفه جامعه هستند که هیچ‌گونه نگرانی از پرداخت جریمه و احتمال خسارت به ماشین‌های چند صد میلیونی خود ندارند.»
وی اجرای حرکات نمایشی را «خودنمایی» از سوی رانندگان این گونه خودروها اعلام کرد و افزود: «در برخوردبا رانندگان متخلف که آسایش و جان مردم را به خطر می‌اندازند، با قاطعیت برخورد می‌کنیم و در این زمینه هیچ‌گونه بخششی از طرف نیروی انتظامی وجود نخواهد داشت. البته توقف خودرو و دستگیری جوانان برای این نیرو خوش‌آیند نیست و لازم است مسوولان استانی با ایجاد شرایط سالم تفریحی مانع از بروز چنین رفتارهای پرخطری شوند.»
چندی است با ورود خودروهای لوکس پلاک اروند در خوزستان، بازار دوردورهای خیابانی افزایش یافته است. سایت خبری رویکرد نوشته است:«با ورود خودروهای لوکس اروندی به استان خوزستان، قشرهای متوسط رو به بالا جامعه به علت نزدیکی قیمت خودروهای پلاک اروند با خودروهای ایرانی، تصمیم به خرید این خودروهای لوکس گرفته اند. جوانان نیز در شب‌های جمعه و شب‌های روزهای تعطیل با خودروهای گران قیمت خود در خیابان‌های شلوغ و یا دور میدان‌ها اجتماع کرده و با حرکات نمایشی، علاوه بر ایجاد خطر برای رهگذران، سبب سلب آسایش همشهریان خود می‌شوند. در این میان، مناطقی مانند “کیانپارس” و “میدان کارگر” فرهنگ‌شهر در زمینه این‌گونه اقدامات دارای رکورد هستند.»
این سایت مصاحبه تسنیم را که چندی پیش با یکی از این رانندگان به گفت‌و‌گو پرداخته، بازنشر کرده است. این شخص که نخواسته نامش فاش شود، گفته است: «نبود مکان‌هایی برای تفریح در کلان‌شهر اهواز سبب می‌شود جوانانی مانند من انرژی خود را به طریقی مانند قلیان کشیدن و یا دوردورهای بی‌هدف با دوستان تخلیه کنیم. آیا مکان تفریحی به جز پارک ساحلی کیانپارس وجود دارد؟ آیا مانند کلان شهرهای دیگر، در اهواز نیز از میدان‌های تعریف شده برای استفاده از حرکات نمایشی با ماشین ساخته شده است؟ در زمانی‌که هیچ‌گونه مکان تفریحی برای ما جوانان ساخته نشده، راهی جز تفریحاتی از این قبیل وجود ندارد.»

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ