محسن پهلوان کار خود را در پدیده ادامه می دهد

کار به شورای عالی امنیت ملی رسید

287

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از صدور مجوز فعالیت دوباره شرکت پدیده خبر داد.

موسی الرضا ثروتی در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه شرکت پدیده دارای دو مشکل بوده است، گفت: تغییر کاربری و افزایش ساخت بنای بدون مجوز از تخلفات این شرکت در مشهد بوده است.

وی با بیان اینکه این دو مشکل در دولت گذشته به وجود آمده بود، افزود: با افزایش قیمت سهام در دولت یازدهم، دادستان مشهد ورود و با این عنوان که قیمت سهام به صورت بادکنکی افزایش یافته است، موضوع را پی گیری و از فروش سهام جلوگیری کرد.

ثروتی ادامه داد: این امر موجب اعتراض مردم و آن شرکت شد در نتیجه موضوع در شورای امنیت ملی مطرح و وزارت کشور مسئول پیگیری آن شد.

وی اظهار کرد: بعد از چندماه پیگیری و بررسی از سوی نمایندگان مجلس و وزارت کشور این موضوع تعیین تکلیف شد.

نماینده مردم بجنورد تصریح کرد: بعد از پیگیری‌های انجام شده اعلام شد که شرکت پدیده می‌تواند 200هزار متر مربع زیربنای آماده شده را به فروش برساند و خرید و فروش سهام نیز از طریق بورس انجام شود.

ثروتی گفت: از سوی دیگر این شرکت بابت تخلفات انجام شده باید جرائمی نیز پرداخت کند.

وی ادامه داد: پیگیری‌های انجام شده در خصوص این موضوع از سوی نمایندگان مجلس به پایان رسیده است.

محسن پهلوان مالک این شرکت توانسته بود با فروش سهام خارج از سازمان بورس مبالغ کلانی را به عنوان سپرده از مردم کشور (بخصوص اهالی مشهد) دریافت کند و در ابتدای کار با پرداخت سودهای غافلگیر کننده سپرده گذاران بیشتری را برای سرمایه گذاری در پدیده شاندیز جذب کرد، غافل از آنکه عرضه سهام تحت هر شرایطی میبایست در سازمان بورس کشور انجام شود.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ