مقایسه علی دایی و رونی در هافینگتون پست

42

روزنامه آمریکایی هافینگتون پست با درج یادداشتی به مقایسه رونی و دایی پرداخت و از کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان تمجید کرد.

روزنامه آمریکایی هافینگتون پست در گزارشی به قلم متئو اسمیت به مقایسه گلزنی‌های وین رونی مهاجم تیم ملی انگلیس در تیم ملی و علی دایی مهاجم سابق تیم ملی کشورمان پرداخت و نوشت: رونی خوب است اما علی دایی نمی‌شود.

اسمیت نوشت: رونی در ۱۰۷ بازی ملی ۵۰ گل به ثمر رساند که بیشترین آنها در مسابقات انتخابی جام جهانی نبوده است، بیشترین تعداد گل او در یک بازی، ۵ گل در برابر سن مارینو بوده است بدون او صعود انگلیس از گروه‌های سخت آسان نبود.

در ادامه گزارش به این نکته اشاره شده است که وین رونی می تواند به رکورد گل میل رابی کین مهاجم ایرلندی گالکسی برسد، کین در ۱۴۲ بازی ۶۷ گل برای ایرلند به ثمر رسانده است.

به این نکته هم اشاره شده که وین رونی ممکن است بخواهد رکورد ۸۴ گل ملی فرانس پوشکاش، برترین گلزن قاره اروپا را هدف قرار دهد، و در ادوار جدید نیز کلوزه مهاجم تیم ملی آلمان در ۱۳۶ بازی ۷۱ گل به ثمر رسانده است.

نویسنده این گزارشی در ادامه تصریح کرده است، اما مردی وجود دارد که وین رونی نمی‌تواند بر او غلبه کند، این فرد علی دایی برترین گل زن تاریخ بازی‌های ملی است.

در ادامه این گزارش، به معرفی علی دایی و سوابق بازی او در بوندس لیگا و بایرن مونیخ پرداخته شده است.

هافینگتون پست می نویسد گل های دایی در دو سال، بیشتر از بازی های ملی او بود،‌دایی در سال ۱۹۹۶ در ۱۸ مسابقه ۲۲ گل و در سال ۲۰۰۰ در ۱۹ بازی ۲۰ گل به ثمر رساند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ