فرصت طلبی یک رسانه از فوت مرحوم خزعلی!

210

آیت الله خزعلی زمانی که هنور انحلال رسمی انجمن حجتیه اعلان نشده بود, نمایند امام در این انجمن بود

پس از فوت آیت الله خزعلی, سایت پارسینه در اقدامی فرصت طلبانه نامه تندی را که حضرت امام در دهه شصت خطالب به وی و سایر اعضای شورای نگهبان نوشته بودند را منتشر کرد.

ماجرای این نامه از اینقرار بود که امام خمینی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی در خرداد ماه شصت و هفت در پی سخنرانی تند مرحوم آیت الله خزعلی عضو وقت شورای نگهبان علیه یکی از چهره های جناح چپ(محمد سلامتی، وزیر کشاورزی) نامه ای عتاب آلود خطاب به همه فقهای شورای نگهبان نوشتند و در آن نسبت به نفوذ انجمن حجتیه در ساخنار نظام هشدار دادند.

متن این نامه بدین شرح است:

«حضرات فقهای محترم شورای نگهبان -دامت افاضاتهم-»

«با سلام وآرزوی موفقیت برای شما و تمامی آنانی که قلبشان برای پیروزی اسلام می تپد. گاهی دیده می شود که بعضی از آقایان محترم در مسائلی وارد می شوند که موجب وهن شورای نگهبان است .

 فقهای محترم باید توجه داشته باشند که نباید در مسائلی که مورد درگیری هست وارد بشوند. از باب مثال در شان شورای نگهبان و حتی خود حضرت آقای خزعلی نیست که به افراد مختلف تندی کند. اینکه دیگر روشن است که روی منبر ویا هر جای حرام است به مسلمانی نسبت «کمونیستی» داد.

 بر فرض که ایشان بگوید من نسبت ندادم ولی این را که معترفند که گفته اند: می گویند ،آقای سلامتی کمونیست است.آیا این توهین و گناه بزرگ از شخصی که عضو شورای نگهبان است آن هم به مسلمانی که نماینده مردم تهران است،شرعا چه صورتی دارد؟

 مادامی که شما اینگونه عمل می کنید بازهم توقع دارید جوانان انقلابی تند ،احترام شما را بگیرند؟ آیا شخصی که می آید نزد فقهای شورای نگهبان ومی گوید:اگر گناهی هم کرده ام توبه می کنم،راه درستی را رفته است یا کسی که روی منبر این توبه را به عنوان ضعف یک نماینده نقل می کند؟ بحث بر سر خوبی وبدی نمایندگان وسایر افراد نیست، بحث بر سر گناه و کج رفتن است.

 همه باید توجه کنیم که آلت دست بازیگران سیاسی نشویم. باید سعی شود آقایان به عنوان منبری پرخاشگری که تا این مرحله حاضر است پیش رود ؛معرفی نشوند. شما نگویید،آنها به ما بد می گویند وما با این صحبت ها جواب آنها را می دهیم. آنها که به شما بد می گویند،پست مقدس شورای نگهبان را ندارند . شما در مکانی نشسته اید که باید خیلی از مسائل را با سکوت و وزانت  خویش حل کنید.

 حواستان را جمع کنید که نکند یک مرتبه متوجه شوید که انجمن حجتیه ای ها همه چیزتان را نابود کردند. من به شما آقایان علاقمندم ولی لازم می دانم گاهی که مسئله ای را می بینم تذکر بدهم.

 والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته – روح الله الموسوی الخمینی. »

صحيفه امام – جلد ٢١- صفحه ٦١٢

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ