هدیه غفاریان گل آرای جدید کاخ سفید + تصاویر

727

یک خانم دیگر نیز به فهرست ایرانیانی که در کاخ سفید رفت و آمد میکنند اضافه شد. براین قرار گویا میشله اوباما بانوی اول امریکا یک ایرانی را به عنوان مسئول طراحی و گل آرایی کاخ سفید انتخاب کرد.

این طرح ایرانی که پس از انقلاب با خانواده اش به امریکا مهاجرت کرده در میان فعالان این صنعت و نیز حوزه دکوراتیو چهره مشهور و معتبریست.

هدیه غفاریان متولد تهران(ایران) است، او در همان اویل زندگیش (اوایل سال ۱۹۷۹) همراه خانواده‌اش به کالیفرنیای شمالی آمریکا سفر می‌کند و در آن‌جا ماندگار می‌شود. از ۲۵ سال پیش کار خود را یعنی گل‌آرایی را در گاراژ پدر و مادرش و سپس در شرکت‌های خصوصی شروع کرده است و اکنون پس از یک ربع‌قرن (۲۵ سال) تجربه، برنامه‌ریزی و اجرا به عنوان یکی از ماهرترین گل‌آرا های جهان وارد کاخ سفید خواهد شد. قبل از این که این دختر خانم ایرانی به عنوان رپیس بخش گل‌آرایی کاخ سفید انتخاب شود به دلیل کارهای فوق‌العاده‌اش در چند روزنامه‌ی آمریکایی از وی نام برده شده بود.

هدیه غفاریان مسئول جدید بخش گل آرایی کاخ سفید

هدیه غفاریان: یک دختر ایرانی مسئول گلها کاخ سفید

هدیه غفاریان روز پنج‌شنبه ۱۷ سپتامبر توسط همسر اوباما(میشل اوباما) به عنوان مسئول بخش گل‌آرایی کاخ سفید انتخاب شد. خانم هدیه غفاریان که با نام مستعار روشن شناخته می‌شود براساس گفته‌ی مقامات از اواسط ماه اکتبر کار خود را شروع خواهد کرد و برای اولین بار هنر خود را در مقابل مقامات چینی که ۲۵ اکتبر وارد کاخ سفید خواهند شد به معرض نمایش خواهد گذاشت.

کاخ سفید

خانوم میشل اوباما در بیانیه‌ای عنوان کرده است، داستان زندگی هدیه غفاریان قدرت آمریکا در طی سالیان را نشان می‌دهد و من برای دیدن خلاقیت‌های او در کاخ سفید و به نمایش گذاشتن آن‌ها در کاخ سفید لحظه‌شماری می‌کنم.

لورا داولینگ مسئول قبلی بخش گل آرایی کاخ سفید

مسئول قبلی بخش گل‌آرایی خانم لورا داولینگ بود که توسط خود اوباما به این مقام انتخاب شده بود، وی در ماه مارس به صورت ناگهانی کاخ سفید را ترک کرد و عنوان کرد به دنبال فرصت‌های شغلی جدید است. کاخ سفید در بیانیه‌ای از کارهای او تمجید و ستایش کرد هدیه غفاریان را به عنوان مسئول جدید برگزید. برخی از شایعاتی هم شنیده می‌شود که وی به دلیل درگیری در داخل کاخ سفید شده است.

هدیه غفاریان نیز در مصاحبه‌ای بیان کرد از این به بعد خودش را وقف احیای سنت و ظرافت در درون کاخ سفید خواهد کرد.

اوباما,کاخ سفید

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ