کریم عبدالجبار نویسند زندگی برادر شرلوک هولمز

83

به گزارش نشریه «گاردین»، «عبدالجبار»، ستاره بازی‌های لیگ برتر بسکتبال امریکا قرار است با دستیاری نگارش رمانی درباره برادر بزرگ‌تر «شرلوک هلمز» وارد عرصه نویسندگی شود. این درحالی است که دیگر ستارگان عرصه ورزش و هنر هم‌چون «کارداشیان» در کتاب «داستان سه خواهر و برادر» یا «نائومی کمل» در رمان «قو» بیشتر به زندگی خود پرداخته‌اند.

این بازیکن بسکتبال که بیشترین امتیاز گل‌زنی در لیگ‌برتر این ورزش را در اختیار دارد قرار است با همکاری «آن وایت‌هاووس»، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس داستان زندگی برادر کارآگاه مشهور مخلوق «سر آرتور کانون دویل» در دوران فعالیت وی برای وزارت جنگ انگلستان را به رشته تحریر درآورد.

«عبدالجبار»، که تا کنون کتاب‌های داستانی را برای کودکان و آثار غیرداستانی را برای بزرگسالان منتشر کرده است، فارغ‌التحصیل دانشگاه کالیفرنیا در رشته تاریخ و ادبیات انگلیسی است. این بسکتبالیست و نویسنده می‌گوید که نخستین آشنایی او با «شرلوک هلمز» به دوران فیلم‌های قدیمی درباره این کارآگاه بازمی‌گردد.

وی اظهار کرد: «به عنوان یک بازیکن بسکتبال لیگ برتر، در نخستین سفر حرفه‌ای با اتوبوس، مجموعه‌ای از کتاب‌های شرلوک هلمز به من داده شد و من دریافتم که استفاده از قدرت این کارآگاه در موشکافی پدیده‌ها می‌تواند به من در ورزش کمک کند تا بر ضعف‌هایم چیره شوم. این‌که هلمز می‌توانست چیزهایی را ببیند که دیگران نمی‌دیدند برای من بسیار جالب بود و این همان چیزی بود که در بسکتبال به من کمک کرد.»

در حالی قرار است زندگی «مایکرافت هلمز» به نگارش درآید که «سر کانون دویل»، خالق «شرلوک هلمز» همواره زندگی وی را در پرده‌ای از ابهام قرار داده بود. هرچند، خود شرلوک هلمز در داستان «مترجم یونانی» گفته است که «برادر من مایکرافت توانایی به مراتب بیشتر از من دارد.»

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ