اولین خلبان زن ایرانی را بشناسید

467

رسانه های خارجی همیشه از زنان ایران به عنوان موجودی منزوی و بی اختیار اسم می‌برند. اینکه حجاب اسلامی باعث شده تا زنان ایرانی در خانه بمانند و وقت خود را به کلی صرف کارهای روزمره‌ی زندگی کنند. اما واقعیت چیز دیگری است. برای همین هم می‌خواهم نمونه‌ای بسیار روشن و البته قانع کننده را مثال بزنم که نشان می‌دهد زنان ایرانی پا به پای مردان در عرصه های مختلف تلاش می‌کنند و بسیار هم اجتماعی هستند.

همین  موضوع باعث شد تا برای مطلب زن موفق این دفعه، از خانم شمس بگویم. راضیه شمس از افرادی است که نشان داد می‌توان غیر ممکن را به ممکن تبدیل کرد. شاید تاکنون نام راضیه شمس را شنیده باشید. راضیه شمس اولین خلبان زن ایرانی است که بعد از انقلاب به عرصه‌ی هوایی کشور وارد شده است. به تازگی او  چندی از خاطراتش را برای رسانه ها تعریف کرده است که به نظرم بسیار جالب آمد.

راضیه شمس : خلبان زن ایرانی

زمانی که راضیه شمس از مصاحبه‌ی کاری اش می‌گوید، به یاد خاطرات خود می‌افتم. شاید این اتفاقات برای شما هم افتاده باشد و یا اینکه قرار است بیفتد.

“وقتی فرم استخدام را پر کردم، همه از جمله خودم فکر می‌کردم که شانسی برای موفقیت نخواهم داشت. ۱۱ نفر مرد رقیب من بودند و من تنها زنی بودم که در مصاحبه شرکت می‌کردم. من چشم هایم را عمل کرده بودم و قدم هم  ۱ سانتی متر زیر استاندارد جهانی بود. اما توانستم !

اما پرماجراترین پروازم مربوط به پرواز شیراز- مشهد است. در این سفر با اینکه آسمان کاملا صاف بود، ناگهان در نزدیکی مشهد بر اثر مه شدید و سردی هوا، سیستم ضد یخ‌زدگی بال‌ها از کار می‌افتد. این نقص فنی باعث شد تا کل بال سمت راست هواپیما از کار بیفتد. احتمال سقوط هواپیما خیلی زیاد بود. اما به لطف خدا و با توسل به امام رضا توانستیم هواپیما را سالم روی زمین بنشانیم. این اتفاق هیچ موقع از یادم نمی‌رود. اینکه باید خونسردی خود را در همه حال حفظ کند، حتی زمانیکه جان عده‌ی زیادی در دستانت باشد.”

امیدوارم خواندن این مطالب بتواند  انگیزه و همت  ما را بر انگیزد تا بتوانیم در مسیر درست، درست گام برداریم. به هر حال راضیه شمس نمونه‌ی ایرانی یک زن کاملا موفق است که توانسته اولین باشد!

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ