پژمان جمشیدی: استندآپ کمدی و فتح سبلان در اینستاگرام

275

پژمان جمشیدی بازیگر سینما و تلویزیون خاطره‌ای را از هشت‌سالگی خود تعریف می‌کند که به همراه پدر و برادرش قله سبلان را فتح کردند.

این اولین عكسی است كه از من در روزنامه چاپ شد ( كودكی ٨ ساله قله سبلان را فتح كرد). آن روزها پدر در كنار شغل معلمی عهده‌دار ریاست هیئت كوهنوردی كرج هم بودن. اما وقتی این تصویر موفقیت از من چاپ شد مردم آن روزها كه فكر می‌کند مهربان‌تر از امروز بودن هیچ اعتراضی به رسیدن من به قله و ایستادنم بر آن بلندی نكردند. چرا نگفتند من به‌واسطه ریاست پدر به قله رسیدم و یا گله‌ای نكردن كه چون پدر کوهنورد است، چرا پسر هم به خود اجازه می‌دهد و پا بر كوه می‌گذارد. آری هیچ‌کس هیچ نگفت چون كوه جذابیتی نداشت. در كوه ثروت و شهرتی تقسیم نمی‌شد و اصلاً چرا باید به صعود یك كودك بی اسم و نام به قله‌ای بلند اعتراضی كرد و واكنشی نشان داد. اما این آخرین قله‌ای بود كه صدای اعتراضی به گوشم نرسید. از آن‌ پس به هر بلندایی كه رسیدم، فریاد اعتراضی بلند شد؛ كه آهااای ، آنجایی كه ایستادی جای ماست.

همیشه تمام دست‌یافته‌هایم به تهمت پول و شانس و پارتی مزین شدن اما با آرامش تمام سكوت كردم. من سكوت قله را دیده بودم. به یاد همان ارتفاع ٤٨٥٠ متری كودكی. با خیال همان شانه‌های محكم پدر و نگرانی‌های برادر بزرگ‌تر. حالا كه به آن زمان فكر می‌کنم با قلبی شكاك به طبیعت، با خودم می‌گویم شاید اون روز هم اعتراضی شده بود یا فریادی برآمده بود، اما صدای مردم كوهپایه كه به قله‌ای به آن ارتفاع نمی‌رسد.پس چه جای امن خوبیست قله مرتفع. بالایی‌ها كه نیازی ندارند زخمی به تو بزنند و صدای پایین‌ترها هم كه به گوشت نمی‌رسد. پس مدت‌هاست با تمام توان تنها به آن بالا می‌اندیشم و با احترام و عشق، از كنار تمام نامهربانی‌های ساكنین دامنه‌ها و کوهپایه‌ها عبور می‌کنم تا دیگر شاید صدایی نشنوم.اما باز دلم می‌سوزد،می‌سوزد برای همه‌وقتی كه در قضاوت و تهمت و اعتراض تلف می‌شود.

زندگی کوتاه‌تر از آن است كه دمی را برای ایستادن و حسرت به زندگی دیگران هدر دهیم. به طبیعت اجازه دهیم ارتفاع زندگی‌مان را خودش مشخص كند.اگر به كاری كه می‌کنیم ایمان داشته باشیم و این باور در قلبمان باشد كه هیچ‌کس در ارتفاعی كه حقش نیست نمی‌ماند، آن‌وقت دیگر حسرت هیچ‌چیز را نمی‌خوریم و مطمئنیم كه هیچ‌کس جای ما را در جهانی به این عظمت نخواهد گرفت.

گفتنی ست پژمان جمشیدی اخیر برای بازی در یکی از نقش های اصلی “پنجاه کیلو آلبالو”  با سازندگان این فیلم به توافق رسید.

پیش از این ساعد سـهیلی و آزاده صمدی هم برای بــازی در نقش های اصلی فیلم تــازه مانی حقیقی انتخاب شــده بودند و پس از انتخاب پژمان جمشــیدی قرار است یک بازیگر زن هم بــه جمع چهار بازیگر اصلــی فیلم اضافه شود
ویشکا آسایش، امید روحانی، افسانه بایگان، علی صادقی، فرهاد آییش، بهنوش بختیاری، سیامک انصاری و سروش صحت دیگر بازیگران این فیلم هستند.

پژمان جمشیدی درباره بازی در “پنجاه کیلو آلبالو” گفت: این فیلم فیلمنامه جذابی دارد که چند ســال قبل توسط آقای حقیقی و توحیدی نوشته شــده و به خوبی به روز شــده است. همچنین خیلی دوست داشــتم با مانی حقیقی کار کنم.
وی ادامه داد: من سالهاست حتی قبل از اینکه در ســریال “پژمان” بازی کنــم، آقای محمد شایســته را میشــناختم و حتی کلیپی که با مهرداد میناوند و نیما نکیسا درباره جام جهانی منتشر کردیم در دفتر آقای شایسته ضبط شده بود.

جمشیدی افزود: چندی قبل محمد شایسته برای حضور در “شام ایرانی” از من دعوت کردند که من قبول نکردم و فکر کردم که از من دلگیرند؛ اما برای بازی در “پنجاه کیلو آلبالو” با من تماس گرفتند و خوشحالم در این پروژه حضور دارم. “پنجاه کیلو آلبالو” یک کمدی جذاب اســت که نگاه دقیقی به مسائل اجتماعی دارد و فکر میکنم از کارهای موفق سال آینده باشد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ