تلاش محمدرضا کلایی، برای «لغو تحریم شادی» در مشهد

897

محمدرضا کلایی یکی از پنج کاندیدای ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان در مشهد است که با شعار لغو «تحریم شادی» وارد کارزار انتخاباتی این شهر شده است.

برخی از مقام های محلس در مشهد از جمله آیت الله احمد علم الهدی امام جمعه مشهد از مخالفات برگزاری کنسرت در مشهد است، اما محمدرضا کلایی کاندیدای اصلاح طلبان مشهد با تاکید براینکه اولویت نخستش «توسعه» و «نشاط» است، تاکید دارد که «اعتقاد به گفتمان اصلاح طلبی، اعتدال، عقلانیت، حکمرانی خوب و بهبود محیط کسب و کار را تنها راه پیشرفت کشور» است.

محمدرضا کلایی علاوه بر ارائه استیکرهایی کمپین تلاش برای لغو «تحریم شادی» در گانال تلگرامی خود، در فراخوانی از شهروندان مشهدی خواسته تا عکس های خود را به همراه دست خندان شان برای سایت و اکانت هایش در شبکه های اجتماعی ارسال کنند. او  همچنین «اعتقاد به گفتمان اصلاح طلبی، اعتدال، عقلانیت، حکمرانی خوب و بهبود محیط کسب و کار را تنها راه پیشرفت کشور» می داند.

محمدرضا کلائی طی سخنانی در جمع اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفته که «شعار ما این است: تحریم شادی را لغو کنیم، و این یعنی اینکه همه با هم تحریم شادی را از بین ببریم.» او همچنین می گوید: «مجلسی که از آن صدای مرگ بر خ…تمی به گوش برسد، دغدغه حقوق شهروندی ندارد.»

محمدرضا کلایی از برگزاری کنسرت در مشهد و حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز سخن گفته اما تاکید کرده است که «تمام فعالیت‌ها در خصوص افزایش شادی در میان مردم به همین امور ختم نمی‌شود بلکه چون این امور توسط بیشتری از مردم مطالبه شده است، بیشتر دیده می‌شود.»

این کاندیدا با انتقاد ضمنی از برخی نمایندگان فعلی مشهد در مجلس آنها را نمایندگان اقلیت مشهد معرفی کرده و گفته است: «یک نماینده در مجلس باید مطالبات مردم را مطرح کند؛ نه اینکه چون تفکر عده اقلیتی بر مشهد حکم‌فرماست، آن نگاه را بر دیگر افراد جامعه تحمیل کرد.»

محمدرضا کلایی درباره حصر اما گفته است: «در خصوص تصمیم گیری برای موضوع حصرکه یکی از مطالبات مردمی است، به نظر من باید با مقوله امنیت ملی آن را سنجید و بعد طوری که به امنیت ملی آسیبی نرسد، عمل کرد.»

محمدرضا کلایی متولد سال 1359 در مشهد و دانش آموخته کارشناسی اقتصاد از دانشگاه فردوسی مشهد و کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبایی تهران است. در دوره مجلس ششم با محسن رنانی، استاد اقتصاد در جریان تحققاتی درباره «حکمرانی خوب» و تدوین «برنامه چهارم توسعه» در مرکز پژوهش های مجلس همکاری داشته است و مدیر برنامه ریزی و نظارت بر امور اقتصادی شهرداری مشهد در دوره شهرداری محمد پژمان بوده است.

او می گوید که «سال هاست ورزش و توسعه آن را، نیاز مبرم جوانان شهرم می دانم. به همین خاطر از سال١٣٩٠، عضویت در هیات موسس و هیات مدیره باشگاه سیاه جامگان ابومسلم خراسان را پذیرفتم تا با تکیه بر غیرت جوان های مشهدی، بار دیگر تیم محبوب مان را به لیگ برتر فوتبال برگردانیم که در این کار موفق بودیم.»

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ