مانی حقیقی در فیلم پذیرایی ساده ،Pazirayee_sadeh

روزنامه فخیم «کیهان» که اخیراً حسن شهرت مدیرمسئول ِ آن نزدیک بود یک سریال را زیر بگیرد، مانی حقیقی و فیلمش را مورد نوازش قرار داده و با جاسوس خواندن «ابراهیم گلستان» مدعی شده که این بازیگر و کارگردان فیلمش را زیر سایه پدربزرگش ساخته است.

هرچند کیهانیان نگفتند که سایه ی ابراهیم گلستان در کجای فیلم نوه اش قرار دارد اما به هرحال بدندیدیم نص صریح این جریده ی ارزشی را برایتان بازنشر نمائیم:

 

سازنده یکی از آثار سینمای امسال که در جشنواره برلین حضور دارد، در کنفرانس مطبوعاتی فیلم خود در این جشنواره اعتراف کرد که بیشتر تصاویر این فیلم در زیر دوش به ذهنش رسیده است!

 

وی که در زیر سایه نام پدربزرگ جاسوس و فراری خود، فیلمش را ساخته، وقتی با سردرگمی مخاطبان در جشنواره فوق مواجه شد، تاکید نمود که در «واقع‌نمایی» اثرش به تماشاگر کلک زده است!

 

اما فیلم دیگر این کارگردان که در جشنواره برلین به نمایش درآمد و با موضوع اسیدپاشی بود، نیز موجب رنجش خاطر و تالمات روحی تماشاگران جشنواره فوق شد، چنانچه یکی از منتقدان معروف نشریه «هالیوود ریپورتر»، فیلم یاد شده را «غیرقابل دیدن و با فیلمنامه‌ای مغشوش و نامفهوم» توصیف کرد!

 

به نظر می‌آید با این دسته از فیلم‌های زیردوشی(!) سینمای ما صاحب ژانر جدیدی شده و باید محل اکران خود را از سالن‌های سینما به داخل حمام‌ها، منتقل کند!


گفتنی‌ست مانی حقیقی فرزند لیلی گلستان و مرحوم نعمت حقیقی ست و نوه دختری ابراهیم گلستان محسوب می‌شود.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ