فروشگاه اینترنتی بازی هوش

 
Edge چیست ؟ چه قابلیتی دارد؟

Edge چیست ؟ چه قابلیتی دارد؟

49

معرفی و آشنایی با شبکه Edge نسل بهینه سازی شده شبکه GSM که امکان دریافت بسته های اطلاعاتی با سرعت بالا در شبکه مخابراتی با استفاده از شبکه Edge مهیا می شود

Edge چیست ؟

برای آنکه این مشخصه را در تلفن های همراه معرفی کنیم لازم است در ابتدا با چند مفهوم کلی آشنا شویم.

شبکه های سلولی

حتما شما هم در سطح شهر آنتن ها و دکل های مخابراتی را دیده اید. اینها عناصر بوجود آورنده ی شبکه سلولی می باشند. شبکه سلولی به شبکه ای گفته می شود که از طریق سامانه هایی به نام سلول ، امواج رادیویی منتشر می کنند. اگر فاصله ی این سلولها در حدی باشد که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند در آنصورت منطقه ای را تحت پوشش خود در می آورند که قابلیت برقراری ارتباط بین وسایل گیرنده و فرستنده مهیا می شود.

GSM

این کلمه که مخفف عبارت Global System for Mobile communication است ، گویای نسل دوم شبکه های سلولی است.

این استاندارد جایگزین نسل اول آنالوگ شد. این شبکه سلولی این خاصیت را دارد که موبایلها می توانند به نزدیکترین آنها وصل شده و از مزایای بین شبکه ای آنها ( سرعت و ظرفیت بالاتر اطلاعات و تعداد بیشتر وسایل فعال در منطقه تحت پوشش) استفاده کنند.  یعنی شما علاوه بر امواج مربوط به صدا ، می توانید به نقل و انتقال اطلاعات درون شبکه نیز بپردازید.

Edge

این واژه مخفف عبارت Enhanced Data rates for GSM Evolution  است. یعنی نسل پرسرعت تر شبکه ی GSM .

اگر تلفن همراه شما از قابلیت Edge پشتیبانی کند می توانید با سرعتی به مراتب بالاتر،  از آنتن ها و پوشش شبکه برای دریافت و ارسال بسته های اطلاعات استفاده کنید و در اصطلاح به اینترنت وصل شوید یا فایلهای مختلف را با سرعت بالاتری برای دیگر وسایل در شبکه بفرستید و دریافت کنید. Edge در واقع نسل مابین دوم و سوم قرار می گیرد. تفاوت اصلی Edge با نوع قبلی فقط در بالاتر رفتن سرعت نقل و انتقال بسته های اطلاعاتی است. حتما تاکنون اس ام اس های تبلیغاتی که بعضاً از طریق اینترنت فرستاده می شود به دستتان رسیده است ، یا تبلیغات انبوهی که درباره ی اینترنت پرسرعت با سیم کارت های جدید هست را دیده اید. تمامی این موارد نیز از مزایای استفاده از همین شبکه هاست.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ