«مارتا استوارت» مدير انجمن خانه داري مارتا و سردبير مجله خانه داري (living) نكاتي كاربردي درباره سازماندهي و ايجاد نظم در آشپزخانه را با خوانندگان مطالب خود در سايتش در ميان گذاشته است. او با ارائه اين نكات، خانم‌هاي خانه دار را به صرفه‌جويي و بهينه مصرف كردن كالاها تشويق كرده است.


كيسه‌ها و ساك‌هايي را كه هنگام خريد از فروشگاه‌ها دريافت مي‌كنيد، دور نريزيد. اين كيسه‌ها را به 2 گروه كيسه‌هاي باكيفيت و كيسه‌هاي دم‌دستي تقسيم كنيد و آن‌ها را در كمد وسايل آشپزخانه جاي دهيد و به فراخور شرايط از آن‌ها استفاده كنيد مثلا از كيسه‌هاي نامرغوب به جاي كيسه زباله و از ساك‌هاي مرغوب براي هديه دادن استفاده كنيد.

شيشه‌ها و ظرف‌هاي بسته بندي عسل، ادويه‌ها و سس‌ها را بعد از مصرف بشوييد و از آن‌ها در كمد آشپزخانه يا انباري نگهداري كنيد، به ياد داشته باشيد اين شيشه‌ها روزي به كار مي‌آيند. مثلا از انواع متوسط آن،  مي‌توانيد براي نگهداري خشكبار و ادويه‌هاي معطر استفاده كنيد.

سبدهاي گلي كه براي شما هديه مي‌آورند را نگه داريد اين سبدها را مي‌توانيد در آشپزخانه يا حياط خلوت خود بگذاريد يا آن‌ها را به ديوار بكوبيد و به‌عنوان سبدهاي وسايل ريز و درشت آشپزخانه از آن‌ها استفاده كرده و از اين سبدها مي‌توانيد، براي نگهداري سيب زميني و پياز نيز استفاده كنيد.

از تقويم‌هاي قديمي براي خود يك كتاب آشپزي درست كنيد و هر آنچه از برنامه‌هاي راديويي، تلويزيوني و دوستان‌تان درباره آشپزي مي‌شنويد يا اگر دستور آشپزي را مي‌آموزيد آن را در اين تقويم اجرا كنيد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ