شهرزاد رفعتی، یک موسسه چند رسانهای به نام Broadband TV دارد که در کانادا فعالیت میکند و ۳۱۹ میلیون کاربر دارد. او در این هفته به عنوان برترین کارآفرین زن کانادا برگزیده شد و به زودی جایزه خود را میگیرد.


این جایزه هر ساله به یک زن کانادایی تعلق میگیرد.

شهرزاد رفعتی حدود ۱۵ سال است که از تهران به ونکوور مهاجرت کرده است و پس از تحصیل در رشته کامپیوتر، شرکت برودبند تی وی را تاسیس کرد. او در عرض تنها ۱۰۰۰ روز اول کاری خود، با ارائه دهندگان محتوا در کانادا و کشورهای دیگر شریک شد.

خانم رفعتی از سوی رسانه‌های جمعی کانادا به عنوان یکی از 5 مدیر برگزیده در زمینه مدیران شرکت‌های رسانه ای کانادا اعلام شده است. او به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی که زبان‌های رسمی کانادا هستند مسلط است. امروزه این زن خلاق و پولدار ایرانی برای سخنرانی در بسیاری از سمینارها و گرد هم‌آیی‌های تجاری در زمینه رسانه‌های پیشرفته دعوت می‌شود.شهرزاد,شهرزاد رفعتی، یک موسسه چند رسانه‌ای به نام Broadband TV دارد که در کانادا فعالیت می‌کند و ۳۱۹ میلیون کاربر دارد.

 

 

BroadbandTV یک شرکت رسانه ای فناوری است که با اپراتورهای شبکه و فعالان تبلیغات همکاری می‌کند و در عرصه بهینه‌سازی و توزیع محتواهای ویدیویی از راه اینترنت پروتکل (IP) و شبکه‌های بی‌سیم و موبایل فعالیت دارد.

 در سال 2000 از ایران به کانادا مهاجرت کرد و در آنجا در دانشگاه بریتیش کلمبیا مشغول به تحصیل در رشته علوم رایانه شد و پس از آن در سال 2005 شرکت BroadboandTV را تأسیس کرد. او موفق شد در مدت کوتاه 3 سال با ارائه دهندگان محتویات چندرسانه‌ای شریک شود و به تغییر مفهوم ارتباط میان سارقان اینترنتی محتواهای اینترنتی و ارائه دهندگان این محصولات دست یابد.

قدم بعدی این شرکت ارائه نرم افزارهای جانبی تلفن‌های همراه هوشمند در زمینه محتوای ویدئویی است.

در الگوریتم ارائه شده توسط شهرزاد رفعتی نه تنها وب سایت‌های بزرگی چون یوتیوب بلکه کل وب برای یافتن ویدئوهای بدون حق کپی رایت جستجو می‌شود و پس از یافتن این ویدئوها شرکت BroadbandTV یک آگهی به آن‌ها اضافه کرده و درامد حاصل از این تبلیغ را با تولید کنندگان این آثار تقسیم می‌کند.

سرئیس بردبند تی.وی دقیقا به‌چه دردی می‌خورد؟

مثلا ما واداح خانفار شبکه الجزیره را که نقشی مهمی در پوشش خبری تظاهرات مردم مصر علیه دیکتاتوری مبارک نداشت نمی شناسیم، یا نمی دانیم مغز متفکر iOS، اسکات فورستال بوده است، یا اصلا به نام الکس کیپمن، که نقش اساسی در ساخته شدن کینکت مایکروسافت داشت، برنخورده ایم.

فهرست جالب فست کمپانی، چنین افرادی خلاقی را به معرفی می کند، این فهرست به ما می گوید که اینستاگرام یا اپ فلیپ بورد با تلاش چه کسانی در اختیار ما قرار داده شده است و شما را با میکائیل هد، رئیس شرکت Rovio که با بازی پرندگان خشمگین، ساعت ها همگی ما را سرگرم کرده است، آشنا می کند.

در این فهرست چشمم به نام شهرزاد رفعتی برخورد، فست کپمانی در مورد او توضیح داده است که: شهرزاد رفعتی در سال ۲۰۰۰ برای تحصیل در علوم کامپیوتری از تهران به ونکوور رفت و در آنجا شرکتی به نامBroadbandTV را تأسیس نمود، شرکتی که به دوره هراس شرکت های بزرگی مانند برادران وارنر، سونی، EA و یا NBA از اینترنت خاتمه داد.همه آنها از اینترنت به خاطر نقض کپی رایت می ترسیدند. اما فناوری ای که شرکت BroadbandTV فراهم آورده است، محتوای مشمول کپی رایت را نه تها در یوتیوب بلکه در هر فضای دیگری که امکان آپلود ویدئو در ان باشد، تشخیص می دهد.
بر این اساس، برای مثال در عرض دو سال گذشته، هزاران ویدئو از مسابقات ورزشی که قانونا تحت مالکیت NBA یا اتحادیه بسکتبال آمریکا بودند، و بدون اجازه آپلود شده بودند، تشخیص داده شدند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ