بین تهران و شهرستانها فاصله نیاندازید

49

تهران قلب تحولات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور و از مهم‌ترین کانون‌های تحولات بین‌المللی است.
بعد از هر انتخابات، عده‌ای تلاش می‌کنند تصویر «تهرانیِ غربزده، قرتی، مرفه و بی درد» را در مقابل تصویر «شهرستانی اصیل، دلسوز، دردمند و انقلابی» قرار دهند تا از اهمیت و اصالتِ موضع‌گیری سیاسی تهران بکاهند. این یکی از بدترین اشکال تفرقه‌افکنی و فرار از واقعیت‌هاست.
«تهران» از مهم‌ترین، پیشروترین و متجددترین شهرهای خاورمیانه است. «تهران» میعادگاه ایرانی با ایرانی است. تهران چکیده‌ یا «میانگینی» از کل ایران است.

تهران قلب تحولات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور و از مهم‌ترین کانون‌های تحولات بین‌المللی است.

علیرغم تمام تبلیغات منفی و تهران‌ستیزی‌ها، در دفاع از وطن و منافع ملی، تهران امتحان تاریخی خود را نیز بسیار خوب پس داده است. تهران در میزان مشارکت در جنگ با عراق اولین مقام کشور را دارد و به تنهایی خاستگاه ۴۰ هزار شهید گرانقدر است. هنگام بلایای طبیعی و حوادث دلخراش در هر نقطه از ایران، باز این مردم خوب تهران هستند که برای هموط‌نان خود، از هر قوم و نژاد، بیش از همه جان‌فشانی می‌کنند.

تخفیف دادن تهران و تهرانی؛ کلیشه‌سازی از مردم تهران؛ زیر سئوال بردن اصالت تهران و بیگانه‌پنداری تهرانی؛ آن هم صرفاً برای «نشنیدن صدای تهران» و بی اهمیت شمردن و تخفیف دادن موضع سیاسی مردم این شهر، اشتباه بزرگی است که وفاق و وحدت ملی را به مخاطره می‌اندازد.

نباید اجازه داد سودجویان سیاسی از هر فرصت برای تفرقه‌افکنی استفاده کنند.

رضا نصری/حقوقدان بین المللی

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ