درآمد روزانه گوگل از تبلیغات چقدر است؟

گوگل با انتشار گزارشی از درآمدهای نجومی خود از تبلیغات اعلام کرد که میزان درآمد این شرکت از حوزه تبلیغات به رقم باور نکردنی ۱۰۰ میلیون دلار در روز رسیده است. گوگل در گزارش خود گفته است که اصلی‌ترین منبع درآمدش سیستم تبلیغات کلیکی و بنری AdWords است.

درحال حاضر روزانه درحدود ۵٫۵ میلیارد سرچ در موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود و بیش از ۲۵ میلیار صفحه توسط کاربران از طریق موتور جستجوی گوگل باز می‌شود که محیطی مناسب برای تبلیغات را در اختیار گوگل قرار داده است. در حدود ۳٫۵ درصد از افرادی که در موتور جستجوی گوگل سرچ می‌کنند بر روی تبلیغات گوگل که در ستون کناری یا در قسمت پایین صفحه قرار دارد کلیک می‌کنند و تعداد آن‌ها در هر روز به ۱۹۲ میلیون کلیک می‌رسد.

درآمد گوگل از تبلیغات در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ به حدود ۱۱ میلیارد دلار رسیده است و هم اکنون این شرکت اعلام کرده است که  درحال حرکت به سوی رساندن این درآمد به ۱۲۱ میلیون دلار در روز است. در نموداری هم که توسط موسسه معتبر statista منتشر شده است میزان درآمد کل گوگل از تبلیغات در سال ۲۰۱۵ به ۶۷ میلیارد دلار رسده است و نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش ۸ میلیارد دلار افزایش داشته است.

درآمد روزانه گوگل از تبلیغات

درحال حاضر گوگل صدها سرویس مختلف  ارائه می‌دهد که در بین آن‌ها ۷ محصول گوگل بیش از ۱ میلیارد کاربر ماهانه دارد که عبارتند از: جی میل، موتور جستجوی گوگل، اندروید، گوگل مپ، گوگل کروم، یوتیوب و گوگل پلی.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

2 نظرات کاربران

پاسخ