آغاز مسابقات قرآن پرستاران کشور در قم

0

مراسم جزء خوانی قرآن کریم - حرم شاهچراغ

مراسم آغاز به کار اولین مسابقات قرآنی پرستاران سراسر کشور در قم صبح روز یکشنبه با حضور برگزیدگان قرآنی جامعه پرستاری کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، سیدعباس کشفی – معاون فرهنگی نظام پرستاری وزارت بهداشت – در این مراسم با اشاره به اهمیت انس جامعه پرستاری با قرآن گفت: جامعه پرستاری به حسب جایگاه شغلی و مشغله‎هایی که با آن در ارتباط است باید همیشه انس و الفت خود را با قرآن کریم حفظ کند.

در ادامه محمد محمدی، مدیر قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز به تشریح بخش‎های مختلف این مسابقه در رشته‎های مختلف پرداخت.

پس از این مراسم، شرکت کنندگان در دو بخش خواهران و برادران مسابقات خود را آغاز کردند. نفرات برتر این مسابقات فرداشب (دوشنبه) معرفی خواهند شد.

«سید محمد محمدی» در مراسم برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم نظام پرستاری کشور در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اولین دوره مسابقات قرآن پرستاران کشور به همت و اجرای سازمان نظام پرستاری کشور در قم در حال برگزاری است.

وی افزود: طی آیین‌نامه ابلاغی سراسر دانشگاههای علوم پزشکی کشور، تمام گروههای نظام پرستاری کشور موظف به برگزاری دور مقدماتی این مسابقات در داخل استان خود شدند.
 

مدیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی استان قم بیان کرد: در استان قم نیز این مسابقات برگزار شد و در دو بخش تحقیق و ترتیل، ۱۵ پرستار آقا و بانو شرکت کردند که از این تعداد، سه نفر به مسابقات ملی راه یافتند.
 

وی گفت: این مسابقات در تمام شهرهای کشور و دانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار شد که از جمع شرکت‌کنندگان ۷۰ نفر به مسابقات ملی که در قم درحال برگزاری است راه یافتند.
 

محمدی بیان کرد: پس از دعوت از برگزیدگان، ۶۰ قاری قرآن شامل ۴۰ پرستار مردم و ۲۰ پرستار زن در این مسابقات شرکت کردند و مابقی به حسب شرایط شغلی و تحصیلی و شخصی نتوانستند در این مسابقات حضور یابند.

دبیر اجرایی مسابقات قرآن پرستاران کشور، گفت: با توجه به اینکه مقرر شده است که دبیرخانه دائمی این مسابقات ایجاد شود، امیدواریم که بتوان این دبیرخانه دائمی را در قم داشت، اما فی‌نفسه، برگزاری این مسابقات در هر استانی که در سال آینده انجام شود، موجب ترقی و شادابی قرآنی در میان جامعه پرستاران خواهد بود.
انتهای پیام

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ