از اظهارات تند ارجمند درباره «مختارنامه» تا حاشیه‌های «شهرزاد»

5

روزنامه‌های ورزشی

روزنامه‌ها با انتشار مطالبی مانند رفتن علی جنتی از وزارت ارشاد، سریال «شهرزاد» و حاشیه‌هایش و صحبت‌های داریوش ارجمند در برنامه «هفت» و … امروز، ۲۵ مهر ماه به موضوعات مرتبط با رسانه پرداخته‌اند.

به گزارش ایسنا ، روزنامه شرق در سرویس سیاست خود مطلبی را با تیتر «رسانه‌ها در مقابل فشار مقاومت کنند» منتشر کرده است که در این مطلب به گفت‌وگوی علی مطهری، نایب‌ رییس مجلس با پایگاه خبری رویداد ٢۴ اشاره‌ای شده است. وی با تأکید بر اینکه فشارها و برخوردها نباید رسانه‌ها را برای افشای فساد اختلاس به خودسانسوری بکشاند، گفته است: «رسانه‌ها نباید دچار خودسانسوری شوند و باید در مقابل این فشارها مقاومت کنند» مطهری در ادامه با اشاره به تأثیر خودسانسوری رسانه‌ها بر جامعه گفته است: خودسانسوری باعث می‌شود مفسدان اقتصادی و سیاسی راحت‌تر به کار خود ادامه دهند.

روزنامه شرق همچنین مطلبی را با تیتر «شب شهرزادکشان» منتشر کرده است که اشاره‌ای به سرنوشت سید محمد امامی، سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» دارد و نوشته است: امامی همان تهیه‌کننده‌ای است که با قدرت از استاندارد سریال‌سازی در شبکه نمایش خانگی صحبت می‌کرد و طبعا برخی از این استانداردسازی‌ها را به‌ واسطه سرمایه‌گذاری و صرف پول در جهت کیفیت هر چه بهتر ساخت این‌گونه سریال‌ها می‌دانست که به گفته بسیاری از تهیه‌کننده‌های سینما، معادلات را در سیستم پرداخت‌های سینما تغییر داد.

در این مطلب روزنامه شرق با اشاره به گفتگوی امیر خجسته (نماینده و رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس) با خبرگزاری «خانه ملت»، از یک پرونده هشت‌ هزار میلیارد تومانی صحبت شده که ظاهرا قرار است در جریان رسیدگی به آن، اشخاص دیگری نیز دستگیر شوند؛ بنابراین، سرنوشت تولید محبوب‌ترین محصول شبکه نمایش خانگی، در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است.

روزنامه اعتماد درحوزه فرهنگ و در ارتباط با خبر استعفای علی جنتی، در مطلبی با تیتر «گزینه‌های روی میز رییس جمهور» از محمد کاظمی نماینده ملایر نقل کرده است: هماهنگی میان این دو، یک عنصر فراموش‌شده در فضای سیاسی کشور است. پیشنهاد بنده به عنوان نماینده مردم به دولت این است که با تمام توان از وزیر خود در حوزه فرهنگ دفاع و حمایت کنند و اگر خود وی از ادامه راه معذور است، فردی به این کار مهم و حساس باید گماشته شود که با شخصیتی مستحکم و با اراده نه تنها زاویه‌ای برای رخنه در کار دولت ایجاد نکند که خود در کمال آرامش و خونسردی به مصاف با مشکلات رود و مخالفان را خلع سلاح کند و به انفعال فرو برد.‌

اعتماد همچنین در سرویس سیاسی خود مطلبی را با تیتر «خداحافظی علی جنتی از وزارت ارشاد» منتشر کرده و نوشته است: «رفتن علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این وزارتخانه قطعی شده است. یک منبع آگاه به خبرنگار «اعتماد» گفت: رییس‌جمهور با استعفای جنتی موافقت کرده است. هر چند او هنوز درباره گزینه جایگزین وزیر ارشاد به نتیجه قطعی نرسیده است.»

روزنامه اعتماد همچنین با اشاره به حضور داریوش ارجمند در برنامه سینمایی «هفت»، به نقل از این بازیگر نوشته است: هفت از معدود برنامه‌هایی است که تا این موقع شب بیدار می‌مانم تا آن را ببینم و بسیار دوست دارم نظریات مسعود فراستی، منتقد برنامه را بشنوم.

وی در پاسخ به سوال افخمی که چرا در سریال مختار بازی نکرده است؟ گفت: دوست نداشتم در این سریال بازی کنم، چون شخصیت مختار را اصلا قبول ندارم.‌

روزنامه آفتاب یزد بیانیه انجمن صنفی مدیران رسانه را منتشر کرده است. در این بیانیه درباره انتخابات نماینده مدیران مسؤول در هیات نظارت بر مطبوعات گفته شده است: مدیران رسانه حمایت رسمی خود را از حسین انتظامی اعلام داشته و با انتخاب ایشان مجددا مسئولیت سنگین وکالت خود در هیات نظارت بر مطبوعات را به ایشان تفویض می‌کند.

آرمان امروز عکس و تیتر یک خود را به مطلبی با تیتر «روحانی تصمیم‌گیر نهایی است!» اختصاص داده و درباره ماندن یا رفتن علی جنتی از وزارت ارشاد، نوشته است: جمعی از اعضای اتحادیه‌های ناشران چاپخانه‌داران و لیتوگرافان ایران حمایت خود را از استمرار حضور او به عنوان وزیر فرهنگ اعلام کردند.

آرمان امروز در سرویس هنری خود نیز مطلبی با تیتر «سرزمین کهن درگیر شبکه‌های اجتماعی شد» را به نقل از مهران رجبی در گفت‌وگو با ایسنا منتشر کرده است. این بازیگر در بخشی از گفته‌های خود به مشکلاتی که سریال کمال تبریزی در حین پخش با آن مواجه شد اشاره کرده و آورده است: آن موقع بازیگر این سریال نبودم اما فکر کنم در مقطعی شبکه‌های اجتماعی به این قضیه دامن زدند؛‌ بنابراین سریال سرزمین کهن درگیر استفاده بد از شبکه های اجتماعی شد.

روزنامه شهروند در صفحه اول خود مطلبی با عنوان «انتقاد از صداوسیما درباره پخش نکردن مراسم عزاداری در حرم امام خمینی (ره)» منتشر کرده و آورده است: سه شب و سه روز در حرم بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مراسم عزاداری برپا بود و بسیاری از مسؤولان همراه با مردم پیرامون مرقد امام عزاداری کردند، دوربین صداوسیما کجا بود؟

روزنامه شهروند همچنین در صفحه فرهنگ و هنر خود در مطلبی با تیتر «آب رفته ابروی رفته» نوشته است: بعد از قطع حقوق بازیگران مهاجر از سوی مدیر شبکه جم آنها به فکر بازگشت به ایران هستند. این افراد اگر به ایران برگردند احتمالا برای حضور دوباره در تلویزیون و سینما دچار مشکل خواهند شد زیرا آن‌ها قید برخی عرف‌های اجتماعی داخل ایران را زده بودند تا دیده شوند و درآمد داشته باشند.

روزنامه شهروند همچنین خبر داد: سریال «پرستاران» در ۵۲ قسمت با همکاری جمعیت هلال احمر در حال فیلمبرداری است و از دهم بهمن روی آنتن شبکه یک می‌رود. کارگردانان این سریال علیرضا افخمی و محمودرضا تخشید هستند.

روزنامه مردم سالاری در صفحه فرهنگی خود مطلبی با تیتر «حضورم در سری دوم شهرزاد منتفی است»، منتشر کرده و با اشاره به صحبت‌های علی نصیریان نقل کرده است: در «شهرزاد ۲» نیستم چون کاراکتر من در فصل یک سریال فوت می‌کند و دیگر معنا ندارد به سریال برگردم. او در رابطه با بازداشت تهیه‌کننده سریال شهرزاد هم گفته است: این بازداشت مربوط به مسائل اقتصادی و کاری خودش بود و ربطی به سریال شهرزاد نداشت و من نیز ارتباطی با این تهیه کننده نداشتم و چند بار ایشان را دیدم.

روزنامه جام جم در سرویس رادیو وتلویزیون خود مطلبی با تیتر «سریالی مقبول در میان آثار پلیسی» منتشر کرده و نقل کرده است: سریال گشت ویژه یک تجربه متفاوت در سریال‌های پلیسی تلویزیون محسوب می‌شود موفقیت آن صد رصد نیست اما جایگاه ویژه ای یافته است.

در ادامه نیز گفت‌وگویی با کارگردان سریال «گشت ویژه» مهدی رحمانی انجام شده که گفته است: من به رئال و واقعی بودن فضای کارم اعتقاد جدی دارم.

روزنامه جام جم ویژه نامه‌ای به نام  کلیک را در ضمیمه خود دارد که درباره‌ی دیجیتال و فضای مجازی و تکنولوژی منتشر شده است.

روزنامه قدس در مطلبی با تیتر «مسابقه تلویزیونی نیاز به هزینه و زمان دارد»، گفت‌وگویی با پیمان‌پور مقیمی، تهیه‌کننده مسابقه تلویزیونی هوش برتر انجام داده است. سری دوم این مسابقه هم اکنون از شبکه نسیم در حال پخش است.

روزنامه جوان مطلبی با تیتر «منشا پول ساخت برخی سریال‌های شبکه نمایش خانگی نامعلوم است»، مننشر کرده است و با اشاره به گفت‌وگویی با غلامرضا موسوی، رییس شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما از پول‌شویی در شبکه نمایش خانگی صحبت کرده و گفته است: وقتی پول تمیز و سالم وارد سینمایی ایران نشود فساد ایجاد می‌کند و به اقتصاد سینمای ایران ضرر می‌زند.

روزنامه کیهان در صفحه نخست خود مطلبی با تیتر «نمایش استعفا به جای اقتصاد، تازه‌ترین سناریوی انتخاباتی» را منتشر کرده و آورده است: با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی فعالیت دولت ۱۱ مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که قرار بود بنا به وعده‌های انتخاباتی رییس جمهور در عرض تنها صد روز حل شود به قوت خود باقی است و در یک خیمه‌شب‌بازی جدید استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را مطرح کرده‌اند تا مشکلات مردم به حاشیه رفته و موضوعات بی‌اهمیت به تیتر یک روزنامه‌ها و رسانه‌ها تبدیل شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ