«شه‌هید ئه‌سر» رونمایی می‌شود

4

شعر

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ایلام از رونمایی مجموعه شعر عاشورایی کردی و فارسی با عنوان «شه‌هید ئه‌سر» (شهید اشک)، در روز دوشنبه ۲۶ مهرماه در سالن اجتماعات حوزه هنری خبر داد.

فرهاد شاهمرادیان به ایسنا گفت: این کتاب مجموعه‌ای از شعرهای عاشورایی شاعران ایلامی به دو زبان کردی و فارسی است که توسط حبیب‌الله بخشوده گردآوردی شده است.

وی با بیان اینکه این کتاب محصول برگزاری اولین، دومین و سومین سوگواره‌ی «شین» است که در آستانه‌ اربعین حسینی در حوزه هنری برگزار می‌شود، تصریح کرد: رونمایی از این کتاب و دیگر آثار حوزه هنری نشان می‌دهد که این نهاد فرهنگی تنها به دنبال برنامه‌های روتین نیست، بلکه برای ماندگاری برنامه‌های فرهنگی، آن‌ها را در قالب کتاب بازنشر می‌دهد و در نگاهی کلی این برنامه‌ها محصول‌محور هستند.

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ایلام با تأکید بر اینکه این مجموعه اولین مجموعه‌ کردی از شعرهای عاشورایی است، گفت: این کتاب با تکیه بر مجالس مداحی سروده شده و امیدواریم مورد استفاده‌ مداحان و نوحه‌خوانان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قرار گیرد.

شاهمرادیان تصریح کرد: این کتاب توسط انتشارات زانا به چاپ رسیده و در مراسم رونمایی از آن حبیب‌الله بخشوده گردآورنده‌ی مجموعه وضعیت شعر عاشورایی در استان را تحلیل خواهد کرد و در ادامه نماآهنگ‌هایی از پیاده‌روی اربعین پخش خواهد شد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ