فرهنگ جهاد و شهادت زنده نگه داشته شود

5

نوری همدانی

"باید کاری کرد تا فرهنگ جهاد و شهادت همیشه زنده باشد و روز به روز این فکر در فضای مجازی ارائه و منتشر شود تا همگان با این فرهنگ آشنا شوند."

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز (یکشنبه ۲۵ مهر) در دیدار اعضای شورای بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه علی بن ابی طالب(ع) اظهار کرد: در اسلام مسئله علم و جهاد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و باید به این مسائل اهمیت داد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه امام راحل شخصیتی بود که از حوزه برخاست و با حرکت عظیمی که از خود به یادگار گذاشت، توانست انقلابی را به جهان صادر کند افزود: انقلاب باعث شد هیمنه دو ابر قدرت شرق و غرب در هم بشکند.

وی ادامه داد : زمانی که انبیاء مبعوث شدند در یک دست کتاب هدایتگر و در دست دیگر شمشیر داشتند، این نشان می‌دهد هدایت در کنار جهاد اتفاق می‌افتد.به همان اندازه که هدایت باید باشد لازم است جهاد هم باشد.

مقام جهاد گران در پیشگاه خدای متعال

آیت الله نوری همدانی گفت: جهاد گران در پیشگاه خدا از ارزش بالایی برخوردارند و اساسا باید گفت عظمت اسلام به جهاد است.

وی با بیان اینکه تصویر، یاد و آثار  شهدا، خود پیامی مستقل دارد، بیان کرد: مهمترین پیام شهدا عزت، استقلال و تداوم راه و مبارزه با دشمن و تسلیم نشدن در برابر ظالمان است.

 آیت الله نوری همدانی اظهار کرد: باید کاری کرد فکر فرهنگ جهاد و شهادت همیشه زنده باشد و روز به روز این فکر در فضای مجازی ارائه و منتشر شود تا همگان با این فرهنگ آشنا شوند.

این مرجع تقلید ابراز کرد: در گذشته دشمن از طریق جنگ سخت به میدان آمده بود و امروز این دشمنی به صورت کاملا خاموش و در فضای مجازی در حال انتشار است و برای همین لازم است نسبت به  فضای مجازی کاملا هوشیار باشیم.

وی تاکید کرد: آمادگی ذهنی و فکری، داشتن اطلاعات لازم، هوشیار بودن در برابر انواع فتنه‌ها و جریانها، آمادگی تجهیزاتی و نظامی، مهارتی از جمله مواردی است که باید در این عرصه‌ها دارا بود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ