تلویزیون تعاملی چیست؟/رییس جدیدش کیست؟

6

محسن رضایی

رضا قدیمی – معاون فضای مجازی سازمان صداوسیما – با صدور حکمی، محسن رضایی را به سمت رییس مرکز تلویزیون تعاملی منصوب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، متن حکم انتصاب محسن رضایی به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر محسن رضایی

نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق اجرایی و مدیریتی جنابعالی، به موجب این حکم به سمت «رئیس مرکز تلویزیون تعاملی» منصوب می‌شوید.

راه‌اندازی و ارائه خدمات تلویزیون تغاملی سازمان صداوسیما و تسهیل و تسریع ورود اپراتورهای IPTV و OTT غیرسازمانی به عرصه ارائه سرویس خدمات تلویزیون تعاملی، اعمال نظارت حاکمیتی بر اپراتورهای تلویزیون تعاملی همکار سازمان صداوسیما مبتنی بر مجوزهای صادره به آن‌ها و نیز قراردادهای فی‌مابین، افزایش ضریب نفوذ و گسترش مناطق تحت پوشش سرویس‌های تعاملی به کاربران منطقه‌ای بین‌المللی، با تأکید بر کاربران کشورهای اسلامی به‌عنوان بخشی از آرایش جامع رسانه‌ای سازمان صداوسیما، بهره‌برداری از محتوای غنی موجود در آرشیو سازمان و سایر منابع برای تأمین محتوای مناسب در بستر تلویزیون تعاملی، تولید گسترده محتوای کیفی و جذاب با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور، همکاری و استفاده از ظرفیت‌های شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی ملی و استانی و بسته‌بندی مناسب تولیدات آن‌ها برای ارائه جذاب‌تر و هدفمند در بستر تلویزیون در جهت افزایش سواد رسانه‌ای و ترویج فرهنگ مدیریت زمان و محتوای قابل دریافت از فضای مجازی و سرویس‌های مرتبط با آن، ساماندهی بازار محتوای صوتی، تصویری و سرویس‌های ارزش‌افزوده قابل یکپارچه‌سازی با تلویزیون تعاملی به منظور تبادل محتوای قابل ارائه در سرویس‌های مذکور از جمله مأموریت‌ها و وظایف‌ شما در این مرکز است.

از خداوند متعال توفیقات روزافزون شما را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسئلت دارم.

رضا قدیمی / معاون فضای مجازی»

در ادامه روابط عمومی رسانه ملی به بیان توضیحاتی درباره مرکز تلویزیون تعاملی پرداخته است؛ «سازمان صداوسیما طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران متولی راه‌اندازی تلویزیون‌های تعاملی است. با پیشرفت و رشد روزافزون فناوری‌های تولید و ارائه تصاویر، نسل آینده تلویزیون به سمت تلویزیون هوشمند (Smart TV) و تلویزیون تعاملی (interactive TV) در حرکت است.

تلویزیون هوشمند یا تعاملی، تلویزیونی است که به مخاطب اجازه می‌دهد با آن ارتباط فعال و دوطرفه برقرار کند. یعنی در این تلویزیون، اطلاعات علاوه بر اینکه از مرکز پخش به بیننده می‌رسد، از سوی بیننده نیز به مرکز پخش باز می‌گردد.

ویژگی جالب سیستم‌های تلویزیون تعاملی آن است که توانایی آن را دارد تا هر دستگاه تلویزیون یا بیننده، محتوای دلخواه بیننده آن را در اختیار بگذارد. با این روش هر تلویزیون خانگی بر اساس سلیقه، علاقه، تخصص و فضای فکری بیننده خود، محتوای مخصوص به او را ارائه و قابل دسترس قرار خواهد داد.

“آی پی تی وی” مخفف Internet protocol Television است. سیستم IPTV نوعی سیستم تلویزیون تعاملی است که بر بستر شبکه IP پیاده‌سازی شده است و برای عملکرد نیاز به اتصال شبکه و اینترنت دارد. دسترسی به خدمات اینترنتی، امکان خرید و فروش اینترنتی، استفاده از برنامه‌های آرشیوی صداوسیما، دسترسی به سریال‌های مختلف تلویزیونی و اطلاعات اضافی، بازگشت به گذشته، دسترسی به حداقل یک ماه برنامه‌های پخش شده در هر زمان و برخورداری از صداهای ماندگار در رادیو از ویژگیی‌های این تلویزیون است.»

انتهای پیام

 

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ