درس‌گفتار و نشست ویژه شهر کتاب

2

عکس کتاب

درس‌گفتار و نشست ویژه شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شهر کتاب، سی‌وششمین و سی‌وهفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی خاقانی در روز چهارشنبه ۲۸ مهر و ۵ آبان ساعت ۱۶:۳۰ به تحلیل و شناخت خاقانی از نگاه خاقانی اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر ایرج شهبازی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای حضور در این درس‌گفتار می‌توانند به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند.

در خبر برگزاری این نشست عنوان شده است: درباره‌ی خاقانی فراوان سخن گفته‌اند اما به نظر می‌رسد که بهترین راه برای شناخت او، تحلیل سخنان او درباره‌ی خودش بدون هیچ پیش‌فرض و پیش‌داوری است. خاقانی در قطعات خود بیشتر از دیگر قالب‌های شعری در باب وضعیت روحی و روانی و ویژگی‌های شخصیتی خود سخن گفته است. تحلیل دقیق ۳۱۹ قطعه کوتاه و بلند در دیوان خاقانی، مخاطب را به خوبی با او آشنا می‌کند.

***

نشست ویژه‌ی شهر کتاب در روز چهارشنبه ۲۸ مهر ساعت ۱۸ به داستان‌خوانی والری فریتش و بحث‌ و گفت‌وگو درباره‌ی «عکاسی و ادبیات» و «ادبیات معاصر اتریش» اختصاص دارد که با حضور والری فریتش و علی‌اصغر حداد در مرکز فرهنگی شهر  کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است

والری فریتش از نویسندگان و هنرمندان معاصر اتریش است که در سال ۱۹۸۹ در گراتس متولد شده و در زمینه‌ی تئاتر و فیلم‌نامه نیز فعالیت دارد. در سال ۲۰۱۲ کتاب «جهان، اعضای داخلی بدن من است» از فریتش انتشار یافته است که برای نوشتن این کتاب و عکس‌های آن به کشورهای اتیوپی، پرو، بولیوی، روسیه، کرواسی، یونان، ویتنام، مالزی، آلمان، بنگلادش، کوبا، ماداگاسکار، هندوستان، رومانی، بلغارستان، مولداوی، مراکش، میانمار، نیجریه، بنین، توگو و غنا سفر کرده است.

در سال ۲۰۱۵ رمان او با نام «باغ زمستان» منتشر شده است. وی در طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ موفق به دریافت چندین جایزه و بورسیه شده است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ