ورزش باید با ارزش‌های دینی همراه شود

5

سعیدی قم

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: باید ورزش را با ارزش‌های دینی همراه سازیم و ورزشکاران را در این عرصه تقویت کرد تا در عین قدرت در اعتقادات دینی، در میدان‌های ورزشی نیز افتخارآفرین باشند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمد سعیدی روز دوشنبه (۲۶ مهر) در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان قم و جمعی از مسئولان هیئت‌های ورزشی استان در سالن محراب حرم مطهر ضمن گرامیداشت آغاز هفته تربیت بدنی گفت: توجه به ورزش و سلامت جسم، مسئله‌ای است که در آموزه‌های دینی بر آن تأکید شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به فرازی از دعای کمیل گفت: در دعای کمیل بیان می‌داریم «اللهم قو علی‌ خدمتک جوارحی، و اشدد علی العزیمه جوانحی»؛ خدایا اعضا وجوارح من را در مسیر خدمتت قوت ده؛ به این معنی که پرورش جسم باید در مسیر بندگی خدا باشد.

وی با بیان این که بسیاری هدف‌شان از ورزش، پرورش جسم و قوت یافتن عضلات‌شان است، گفت: هرچند که این هدف، هدف درستی است، ولی هدف ایده‌آل این است که انسان با انجام کاری، اهداف بلندتری را دنبال کند و با ورزش کردن، در مسیر خدمت به خدا و دست یافتن به رضای الهی گام بردارد و این حرکت دنیایی را حرکتی اخروی و ذخیره روز قیامت قرار دهد.

«سعیدی» شرکت در اردوهای جهادی را نمونه فعالیتی بدنی در مسیر پرورش جسم و خدمت به خداوند عنوان کرد و گفت: ورزش مسئله‌ای است که با عزت و شرف و غیرت گره خورده است. وقتی مشاهده می‌شود ورزشکاران ایران اسلامی پیش از حضور در صحنه‌های ورزشی، کار خود را با نام خدا شروع می‌کنند و از اهل بیت(ع) مدد می‌گیرد، بسیار ارزشمند است، اقدامی که موجب می‌شود برگزارکنندگان مسابقات احساس خطر کنند.

وی افزود: برگزارکنندگان این مسابقات ورزشی با تیزبینی شیطانی که دارند، می‌دانند که اگر ورزش با معنویت گره بخورد، این ورزش انسان‌ساز خواهد بود و با اهداف آنها تناقض دارد. آنها به دنبال تربیت افرادی بی‌تفاوت و بی‌خاصیتی هستند که آنها را به صورت بردگانی نوین به این و آن بفروشند و همان‌ها را هم به عنوان الگوی جوانان قرار دهند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با بیان این که ایران باید نسبت به اعتقادات خود محکم بایستد، گفت: آنها به دنبال تحمیل قوانین خود به ما هستند، ولی مسئولان نباید نسبت به قواعد و اعتقادات خود کوتاه بیایند و با منطق بر آن پافشاری کنند.

وی با بیان این که استکبار برای حفظ سلطه خود بر انسان‌ها، هر اقدامی انجام می‌دهد، گفت: انگلستان به دنبال لغو همایش شیرخوارگان حسینی در این کشور است که در آن مادران فرزندان خود را نذر امام زمان(عج) می‌کنند و بهانه این کار را نیز خدشه‌دار کردن احساسات مردم عنوان می‌کند، در حالی که در همین کشور، از برگزاری مراسم قمه‌زنی که موجب ضربه زدن به شیعه است، حمایت می کند.

امام جمعه قم با اشاره به همزمانی مسابقه ورزشی در شب عاشورای حسینی گفت: زمانی که مسئولان مجبور به برگزاری این مسابقه شدند، تصمیم گرفتند این تجمع بزرگ را حراست و حفاظت و مدیریت کرده و آن را تبدیل به فرصت کنند و فضای ورزشگاه آزادی را فضای مذهبی کردند؛ تماشاگران نیز که پس از پیروزی به شادی می‌پرداختند، در این روز حرمت امام حسین علیه السلام را نگه داشتند که جای تقدیر دارد.

سعیدی خاطرنشان کرد: باید ورزش را با ارزش‌های دینی همراه سازیم و ورزشکاران را در این عرصه تقویت کرد تا در عین قدرت در اعتقادات دینی، در میدان‌های ورزشی نیز افتخارآفرین باشند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ