پرستاران آموزه های پزشکی را به جامعه منتقل کنند

7

آیت الله جوادی آملی

آیت‌الله جوادی آملی گفت: پرستاران آموزه‌ها و آموزش‌های پزشکی به ویژه در بخش پیشگیری از بیماری‌ها را بیش از پیش به جامعه منتقل کنند و آموزش دهند و از این حیث نقش معلم‌گونه در جامعه داشته باشند.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور، پرستاری را شغلی مشکل اما نافع برشمرد و افزود: شغل دشوار پرستاری ثواب فراوانی دارد، چراکه سلامت مردم در کنار امنیت از بهترین نعمت‌های الهی است و پرستاران این نعمت بزرگ الهی را مراقبت و تامین می‌کنند.

آیت‌الله جوادی آملی بر ضرورت توجه به سلامت روح و جان در کنار توجه به سلامت جسمی تاکید و بیان کرد: در کنار توجه به سلامت جسم باید به سلامت جان نیز توجه داشت، چراکه انسان یک موجود ابدی است و مرگ تنها پلی است که انسان از آن عبور می‌کند و به ابدیت می‌رسد.

وی ادامه داد: پرهیز و سلامتِ بدن واجب شرعی است، اما باید به این نکته توجه داشت که بدن، تنها ابزار و مرکب است و جان ما، راکب این مرکب است.

وی سلامت روح انسان را در گروی زدودن شرک از جان دانست و اظهار داشت: آن چیزی که بعد از مرگ برای انسان می‌ماند، همین جانِ ماست، بنابراین برای سلامت آن باید رابطه خود را با آفریدگار خود به درستی برقرار کنیم؛ هم او را بشناسیم و هم این شرک خفیه که در جان بسیاری از مومنان هست را از جان خود برطرف کنیم.

این مرجع تقلید بیان کرد: توحید است که جامعه را معطر می‌کند، چراکه حقیقت توحید، نفی شرک را همراه خود دارد و منشاء همه اختلاف ها همین شرک است؛ در نتیجه با توحید و نفی شرک، جامعه به سکون و آرامش خواهید رسید.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ