سخنان جالب پوتین در مورد امریکای پس از برجام!

6

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل,ولادیمیر پوتین

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که سرد شدن روابط میان مسکو و واشگتن به سالها قبل از بحران سوریه برمی‌گردد.

 به گزارش فارس به نقل از سی ان اس نیوز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که در غیاب تهدید هسته ای ایران، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای متحد کردن آمریکا و توجیه شکستهایش نیاز به یک دشمن جدید دارد و تلاش میکند روسیه را به عنوان دشمن آمریکا معرفی کند.

وی افزود: تلاش برای معرفی دشمن جدید، یک تاکتیک جدید برای منجرف کردن اذهان رای دهندگان آمریکایی برای تحویل یک دولت شکست خورده به یک دولت جدید است. آنها نیاز دارند که به رای دهندگان نشان بدهند چرا مسائل لاینحل باقی مانده‌اند.

وی تاکید کرد که تهدید هسته ای ایران و ایرانیها برای آنها خوب کار نکرد. اما روسیه یک داستان جالب است. به عقیده من آنها اکنون در حال بازی با این کارت هستند.

وی با اشاره به تیره شدن روابط آمریکا و روسیه گفت که روابط ۲ کشور سالها قبل از بحران سوریه به سردی گرایید. وی تاکید کرد که این مساله به زمان دوران فروپاشی یوگسلاوی برمی‌گردد.

پوتین که به دهلی نو سفر کرده است به خبرنگاران روسی در زمینه تهدیدهای غرب برای تحریم مسکو به خاطر مساله حلب در سوریه گفت این تحریمها نتیجه معکوس به بار خواهد آورد.

وی همچنین به موضوع عملیات قریب الوقوع موصل نیز اشاره کرد و گفت: مسکو نمیخواهد به آتش هیجان پیرامون عملیات برنامه ریزی شده برای موصل بدمد.

 رئیس جمهور روسیه پیش از این نیز در حاشیه نشست بریکس در هند تصریح کرده بود که کشورش به‌دنبال تاثیر گذاشتن بر انتخابات آمریکا نیست.

رئیس‌جمهور روسیه ضمن اشاره به سخنان جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص احتمال حملات سایبری علیه روسیه نیز تصریح کرد که این اولین بار است که مقامات آمریکایی در این سطح، دست داشتن کشورشان در چنین حملاتی را می‌پذیرند و این نقض هنجارهای بین‌المللی است.

عزم ملی برای مهار پول‌های کثیف

حالا با وجود اینکه هنوز از لایحه قانون جامع انتخابات رونمایی نشده، اما اشاره بندهای متعدد سیاست‌های کلی انتخابات – که روز شنبه از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد – به موضوع شفافیت منابع مالی نامزدها و جلوگیری از تطمیع رأی‌دهندگان یا استفاده از کمک‌های بیگانگان به نامزدهای انتخابات، نشان می‌دهد که عزمی جدی برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به گردونه انتخابات شکل گرفته است.

با توجه به اینکه تاکید رهبر معظم انقلاب بر «شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان و تشکل‌های سیاسی»، حالا باید منتظر ماند و دید که دولت و مجلس چطور با تبدیل سیاست‌های انتخاباتی به قانون، دغدغه استفاده انتخاباتی از پول‌های کثیف را برای همیشه برطرف کرده و به حرف و حدیث‌ها در این رابطه پایان می‌دهند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ