یادواره شهدا موجب بصیرت‌افزایی می‌شود

5

کوثری

‌فرمانده سابق لشکر ۲۷ حضرت رسول(ص) گفت: رزمندگان ما به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، فرهنگی را ساختند که فرهنگ ایثار، مقاومت شهادت و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی بود.

‌به گزارش ایسنا، اسماعیل کوثری در یادواره شهدای «دهه کرامت» استان لرستان بیان کرد: ابر قدرت‌ها و دشمنان اسلام در زمان دفاع مقدس از حضور مردم ولایتمدار و عامل رهبری، غفلت کرده بودند. رهبری امام راحل آن‌چنان بود که تمام ابر قدرت‌ها پشت سر ارتش عراق قرار گرفتند تا به نظام نوپای ایران خدشه وارد کنند، اما در تمام محاسبات اشتباه کرده بودند. رزمندگان ما به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، فرهنگی را ساختند که فرهنگ ایثار، مقاومت شهادت و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی بود.

وی ادامه داد:  استکبار جهانی تحمل یک ملت آگاه، پیرو مکتب اسلام و با بصیرت با الگوی عاشورا را ندارد. هر روز دشمنان ما در هر منطقه یک جنگ را به‌وجود می‌آورند. دشمنان و استکبار جهانی از هر راهی برای جلوگیری از اشاعه فرهنگ ایثار و ایستادگی در مقابل ظلم استفاده می‌کنند. اما با این وجود دشمنان ما حتی رژیم اسرائیل به این موضوع رسیده است که عامل اصلی موفقیت رزمندگان ما این است که الگوی رزمندگان ما عاشوراست و همچنین عامل دوم پیروزی و پیشرفت ملت ایران این است که ملت ایران انتظار حضرت امام زمان(عج) می‌کشد و تا زمانی‌که این ملت دو بال عاشورا و انتظار فرج را دارند هیچ قدرتی توان رویارویی با آنان را ندارد.

 این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه مسئولان بجای این‌که بگویند با کدخدا رابطه داشته باشیم باید بگویند با خدا معامله کنیم، ادامه داد: علت سربلندی شهدای ما معامله آنها با خدا بود، اگر امروز دفاع از حرم وجود دارد و توسط حزب‌الله جبهه مقاومت ایجاد شده است به تأسی و الگوگیری از شهدای ماست. امروز دشمنان ما جنگ نیابتی راه انداختند و می‌خواهند اسلام را در مقابل اسلام قرار دهند. تعداد شهدای ما در دفاع مقدس حدود ۲۰۰ هزار شهید بود، این در حالی‌است که عراقی‌ها دو ونیم برابر ما کشته دادند و اگر ۳۹ هزار و ۵۰۰ نفر از اسرای ما در عراق بود، رقم ۷۲ هزار اسیر عراقی در اختیار ما بود.

وی با اشاره به اینکه امروز در جبهه سوریه، یمن و عراق و رزمندگان مقاومت از فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان ما الگو گرفتند، عنوان کرد: بیش‌از ۸۰ کشور نیرو وارد سوریه کردند برای این‌که بر سوریه تسلط پیدا کنند اما پیش‌روی جبهه مقاومت هر روز بیشتر می‌شود.هدف دشمنان از جنگ از سوریه و عراق ایجاد یک حکومت خلیفه‌ای بود. آنها می‌خواهند بعد از سوریه و عراق کشور ایران اسلامی را ناامن کنند اما رهبری معظم انقلاب به‌درستی دسیسه و توطئه دشمنان را متوجه شد و به آیت‌الله سیستانی پیغام داد که مردم از حریم کشور دفاع کنند و از نیروهای مسلح کشور خواست تا ده‌ها کیلومتر دورتر از سرحدات مرزها دفاع نمایند.

کوثری بیان اینکه سیاستمداران آمریکا، به‌جز راه شیطان هیچ راهی را نمی‌روند، گفتد: مسئولان ما باید فرهنگ دفاع مقدس و جبهه مقاومت را الگو قرار دهند کما اینکه فرهنگ ایثار و شهادت و ایستادگی باید در مذاکرات سیاسی هم پیاده شود. بصیرت‌افزایی و درس‌آموزی از رفتار و کردار شهدا نتیجه یادواره‌های شهدا است و مسئولین باید بدانند که شهدا از همه هستی و جان خود گذشتند و امروز اقتدار روز افزون ما به برکت خون پاک آنهاست.

‌در بخش دیگر این یادواره حجت‌الاسلام جلیلیان‌، نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) بیان کرد:  شهادت، بهترین و با ارزش‌ترین درخواست انسان‌ها از خداوند است.  الگوی تمام شهدای ما حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.این افراد همواره نجات‌بخش ما هستند، آنها راه خوب و بعد و تشخیص حق و باطل را به ما یاد دادند.

نماینده ولی‎فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه اگر ما امروز عزت و اقتدار و جایگاه بین‌المللی داریم به برکت خون شهداست، عنوان کرد: اطاعت‌پذیری در برابر ولایت و مغلوب نشدن در برابر دشمن و روحیه جهاد و استکبارستیزی، ویژگی‌های اصلی شهداست. برگزاری یادواره‌ها به‌مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به این علت است که ما راه و رسم شهدا را فراموش نکنیم و همواره یاد و خاطره آنان را در ذهن خود نگه داریم.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ