آغاز به کار مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی کانون

6

قصه‌گویی

مرحله استانی نوزدهمین جشنواره ‌بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۹ مهر آغاز به کار می‌کند.

به‌ گزارش ایسنا، در مهلتی بیست‌روزه قصه‌گویان برتر استان‌های کل کشور به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی معرفی خواهند شد.

بنا بر اعلام اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون، نخستین استان برگزارکننده این جشنواره سیستان و بلوچستان خواهد بود. این استان ۲۹ و ۳۰ مهر آثار را به داوری خواهد گذاشت. کرمان نیز به عنوان آخرین استان برگزارکننده ۱۷ تا ۱۹ آبان شاهد رقابت قصه‌گویان است.

در همین حال، مربیان فرهنگی، هنری، ادبی و فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این مدت با سه موضوع آزاد، سبک زندگی ایرانی اسلامی و رضوی به رقابت خواهند پرداخت.

براین اساس، در هر استان یک کارشناس و یک مربی به عنوان ناظر در جشنواره حضور خواهند داشت و سه داور به بررسی آثار می‌پردازند.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در شش بخش مربیان کانون، آزاد، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ ساله، قصه‌گویان بین‌المللی و مقاله‌نویسی بهمن امسال برگزار خواهد شد.

سه برگزیده در بخش ملی، سه برگزیده در بخش بین‌المللی، دو برگزیده در بخش پدربزرگ و مادربزرگ، یک‮ برگزیده در بخش فراگیر برای کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه و سه برگزیده در بخش نوجوانان جایزه خواهند گرفت.

در بخش رضوی نیز علاوه بر حضور هشت قصه‌گو و هشت داستان‌نویس برگزیده در جشنواره، این نفرات به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در سال ۱۳۹۶ معرفی خواهند شد.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ