اجلاس‌های استانی نماز در سطح کشور برگزار می شود

3

اجلاس نماز

روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز از آمادگی این ستاد جهت برگزاری ۳۱ اجلاس استانی و بیش از ۲۰۰ همایش تخصصی با عنوان نماز و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کل کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از ستاد اقامه نماز، «مسعود دریس»، مدیر روابط عمومی و امور استان‌ها در این‌باره گفت: برگزاری اجلاس سراسری استانی نماز طرحی بود که از سال گذشته به طور آزمایشی در کل کشور انجام شد و با استقبال مردم، همچنین نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها و استانداران و سایر نهادها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی قرار گرفت.

وی به تاکید رئیس ستاد و قائم مقام وی در رابطه با تقویت اجلاس‌های استانی اشاره کرد و گفت: در همین راستا تصمیم گرفته شد که سال جاری در کنار اجلاس استانی نماز هر استان تعدادی از همایش‌های تخصصی با موضوع نماز و کاهش آسیب‌های اجتماعی ویژه اقشار آسیب دیده و در معرض آسیب را در شهرستان‌ها برنامه ریزی و برگزار کنند.

او در پاسخ به زمان برگزاری اجلاس‌های استانی نماز ادامه داد : برخی از این همایش‌های تخصصی  از پانزده مهر ماه آغاز شده و تا پایان آبان ماه سال جاری با برنامه‌ریزی قبلی شورای اقامه نماز استان و با حضور علاقمندان و مروجان، به همراه تجلیل از فعالان عرصه نماز برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته علمی و اجلاس‌های استانی در خصوص اقامه نماز ظهر عاشورا یادآور شد: بنده به سهم خود و به نمایندگی از خانواده بزرگ ستاد اقامه نماز از تلاش‌های خالصانه و مجاهدانه و کوشش‌های هوشمندانه تمام عزیزانی که ما را در اقامه با شکوه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی یاری رساندند صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

 وی ابراز امیدواری کرد، این شور و شعور عاشورایی مردم عزادار منجر به یک الگوی جهانی گردد و سالهای آتی در کل نقاطی که آزادی‌خواهان عالم  برای حسین ابن علی علیه السلام اقامه عزا می‌کنند در کنار آن اقامه نماز را هم در نظر گرفته و در عمل به سیره و روش امام حسین علیه السلام اقتدا کنند.

دریس گفت: انتظار می‌رود اقامه کنندگان نماز جماعت ظهر عاشورای حسینی در طول سال با حضور در نماز جماعت مساجد محله‌های خود باعث رونق هرچه بیشتر نمازهای جماعت  مساجد شوند خاصه احیای نماز جماعت صبح که بسیار مورد تاکید است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ