انتخابات تعاونی مطبوعات، مهندسی شده بود

6

رسانه

دبیر انجمن صنفی مدیران رسانه و کاندیدای انتخابات هیات مدیره تعاونی مطبوعات، درباره این تعاونی و حواشی که پیش و هنگام برگزاری انتخابات وجود داشته است، به بیان سخنانی پرداخت.

محمد حیدری که در زمان برگزاری انتخابات هیات مدیره تعاونی مطبوعات استعفای خود را اعلام کرد، در گفت‌وگو با ایسنا درباره حواشی که زمان انتخابات وجود داشت و انتقاد عده‌ای به نحوه‌ی برگزاری آن، اظهار کرد: دوستان از شیوه‌های خیلی بدی برای جمع‌آوری وکالت استفاده می‌کنند؛ به عنوان مثال در دقیقه ۹۰ و در محل برگزاری انتخابات برگه‌های وکالت را پر می‌کنند، این در حالی است که طبق اساسنامه تعاونی، وکالت باید در دفتر تعاونی و در حضور وکیل، موکل و بازرس تعاونی صورت بگیرد و نمی‌توانند اینکار را در محل برگزاری انتخابات انجام دهند.

او ادامه داد:‌ در هنگام برگزاری انتخابات برگه‌ای دیدم که در آن رای داده شده بود، در حالی که مُهر و امضای وکیل و مُهر تعاونی در آن وجود نداشت و متاسفانه از این برگه‌ها زیاد است.

حیدری همچنین درباره علت استعفای خود از کاندیداتوری در انتخابات هیات مدیره تعاونی مطبوعات گفت: علت استعفای من به خیلی موضوعات  برمی‌گردد. ما از قبل می‌دانستیم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. در نحوه‌ی اطلاع‌رسانی‌ تعاونی مطبوعات در انتخابات نیز مشکلاتی وجود داشت؛ تعاونی باید طبق اساسنامه برای اطلاع‌رسانی در روزنامه‌های کثیرالانتشار یا در سایت رسمی این نهاد اعلام می‌کرد، ولی با وجود اینکه این موارد الزام هستند هیچکدام اتفاق نیفتاد.

دبیر انجمن صنفی مدیران رسانه درباره‌ی دیگر انتقاداتی که به عملکرد تعاونی مطبوعات وارد است، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها وکالت‌های مجهول نیز جمع و خیلی از نامزدهای انتخاباتی را حذف کردند. به طور کلی معتقدم این انتخابات کاملاً مهندسی شده بود؛ ضمن اینکه یک مبلغ یک میلیارد و خورده‌ای هم سال گذشته درآمد تعاونی مطبوعات بوده است که نمی‌خواهند سود اعضای سهام را پرداخت کنند و اصلاً مشخص نیست که این مبلغ الان کجا است؛ این پول از طرح اشتراک نیم‌بهای نشریات که تعاونی مطبوعات اپراتور آن بوده به دست آمده است. دو سال است که تعاونی مطبوعات با هزینه اعضا سفرهای استانی می‌رود، در حالی که کسی اجازه این کار را به آنها نداده است؛ از این مباحث بسیار زیاد است.

به گزارش ایسنا، انتخابات تعاونی مطبوعات به دلیل عدم اطلاع‌رسانی به موقع و درست از مدت‌ها پیش مورد انتقاد برخی از اهالی رسانه واقع شده بود که این انتقادات منجر به ایجاد حواشی در مراسم انتخابات روز یکشنبه – ۲۵ مهر ماه – نیز شد.

 انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ