بنیاد شهید برای نظرات اصلاحی در تهیه لایحه جدید قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران فراخوان داد

0

انصاری

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران از دستگاه‌های مربوطه، مسئولان ذیربط، تشکل‌های مردم نهاد و همه ایثارگران درخواست کرد چنانچه پیشنهادی برای بهبود قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دارند، تا تاریخ ۱۰ آبان ماه سال جاری به معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد ارسال کنند.

به گزارش ایسنا، سردار محسن انصاری در نشست مشترک مشاوران وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران که روز ۲۶ مهر ۹۵ در سالن اجتماعات امامزاده صالح(ع) تهران برگزار شد، ضمن اشاره به عظمت و شکوه ماه محرم الحرام و قیام عاشورایی امام حسین(ع)، بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت: در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید به فرهنگ عاشورایی توجه داشت چراکه ما هرچه داریم از عاشوراست؛ انقلاب ما با تکیه بر همین فرهنگ عاشورایی به نتیجه رسید و نظام جمهوری اسلامی وابسته به عاشوراست و آینده ما نیز از کربلا عبور می کند و عاشورا آینده ساز نبرد انقلاب اسلامی با استکبار جهانی است.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اشاره به گزارش مشاور امور ایثارگران قوه قضاییه در این جلسه با تاکید بر اهمیت و ضرورت نگاه توامان با فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی نهادها و دستگاه‌ای کشور، افزود: یکی از همین دستگاه‌هایی که توانسته است به خوبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عمل کند، قوه قضاییه است که این قوه اکنون جایگاه ویژه ای نزد اذهان عمومی و مردم دارد.

وی ادامه داد: جایگاه امروز قوه قضاییه در جامعه مرهون تلاش هایی است که مسئولان این دستگاه از ابتدای انقلاب تاکنون داشته‌اند و این امر نشان دهنده آن است که در راس این مجموعه همیشه روحانی و مجتهدی بوده است که ارزشی عمل کرده و پایدار به آرمان‌های انقلاب و فرهنگ عاشورایی عمل کرده‌اند.

سردار انصاری با تاکید بر اینکه قریب به یک سوم کارکنان و مسئولان قوه قضاییه از قشر فرهیخته ایثارگران و شاهد هستند، اظهار کرد: امید ما بر آن است که این فرهنگ در سایر دستگاه‌ها مورد توجه واقع شده و در آینده نیز افراد بیشتری از قشر ایثارگر و شاهد در این مجموعه‌ها فعالیت کنند چرا که به مرور زمان افراد زیادی بازنشسته خواهند شد و افتخار ما این است که از دیگر ایثارگران برای جایگزینی این عزیزان استفاده کنیم.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین به پیشنهاد تهیه تفاهم‌نامه مشترک بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با قوه قضاییه و وزارت دادگستری اشاره کرد و ادامه داد: از همین حالا بنیاد آمادگی خود را برای این مساله اعلام می‌کند و چه بسا تاکنون مقدمات ارائه پیش نویس این تفاهم نامه در بنیاد دنبال شده است.

دکتر انصاری با اشاره به مهلت قانونی اصلاح قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، گفت: طبق قانون دی ماه سال جاری فرصت اجرای آزمایشی این طرح به پایان می‌رسد و باید هرچه سریعتر برای اصلاح برخی نواقص یا بهبود آن دست به کار شد که تاکنون قریب به ۴۵ جلسه برای رفع اشکالات قانون جامع و احیانا طرح برخی پیشنهادها با حضور دستگاه ها و سازمان های ذیربط برگزار شده است.

وی ادامه داد: از همین امروز اعلام می‌کنیم و تقاضا داریم که دستگاه‌های مربوطه و مسئولان ذی ربط و همه تشکل‌های مردم نهاد و همه ایثارگران چنانچه پیشنهادی برای بهبود قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دارند، تا تاریخ دهم آبان ماه سال جاری به معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال کنند.

سردار انصاری در ادامه از برگزاری جلسات مشاوران وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران در وزارتخانه‌های مختلف استقبال کرد و افزود: برگزاری کنگره تجلیل از ایثارگران در وزارت نیرو یک اتفاق خوب از سوی آقای چیت چیان بود که قابل تقدیر است و سایر وزارتخانه‌ها نیز می‌توانند با برگزاری چنین جلسات تعامل فی ما بین حول محور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه تقویت کنند.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به نقش بزرگی که مدافعین حریم نظام اسلامی در اقتدار انقلاب اسلامی ایران دارند و همچنین فداکاری‌های این عزیزان از حاضران در جلسه خواست از خانواده های مظلوم مدافع حرم سرکشی کنند.

این نشست در محل جلسات معنوی هیئت فرزندان شهدای اسلام که با هدف اتحاد و همبستگی بیشتر بین فرزندان شاهد و ایثارگران تشکیل می شود، برگزار شد.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ